A jelentésben emellett ajánlások is szerepelni fognak az ENSZ-tagállamok számára, hogy „a nemzetközi emberi jogok alapján az LMBT+ személyek boldogságra való törekvésének védelmére és a megerősítésükre vonatkozó kötelezettségeiknek hogyan tegyenek eleget”.
Az ENSZ „független szakértője”, Victor Madrigal-Borloz a jelentéshez való közreműködésre történő felhívásában már arról írt, hogy vannak olyan „vallási és szellemi narratívák”, amelyek alapján kiépítették és lehetővé tették a szexuális orientáción és nemi identitáson alapuló erőszakot és diszkriminációt a történelem során, illetve visszaszorították a genderek sokszínűségét is.
Madrigal-Borloz szerint az LMBTQ-ellenes nézetek „viszonylag új keletűek” a hitrendszerekben, és üdvözlendő, hogy sok felekezet és vallási csoport már elfogadta az LMBTQ-t.
A vallásszabadság biztosításáért harcoló csoportokat azonban aggodalommal töltik el a szakértő megállapításai, hiszen a szexuális orientációval és a genderideológiával kapcsolatos bármilyen visszautasítást vagy kritikát azonnal diszkriminációként bélyegeznek meg, és ezt a hívő emberek és a vallási intézmények ellen használhatják a jövőben.
Az Evangéliumi Világszövetség (WEA) úgy reagált az ENSZ-álláspontra, hogy mindenkit szeretnek és támogatják a párbeszédet az LMBT+-szervezetekkel, de a szervezet hangsúlyozta a bibliai álláspontját.
Abban hiszünk, hogy Isten férfinek és nőnek teremtett minket, és a házasságot jelölte ki a szexuális kapcsolat számára. Jogunk van ahhoz, hogy ne diszkrimináljanak bennünket az emberi szexualitással kapcsolatos nézeteink miatt”
- mondta Wissam al-Saliby, a Világszövetség genfi igazgatója.
(Evangelical Focus / Hetek)