"Aki -velem együtt- kiakadt Demeter Szilárd novemberi gázkamrázós párhuzamán, az ugye azt sem tartja helyén valónak, ha egy frekvenciapályázat eredményét a vészkorszak jogfosztásaihoz hasonlítják?
Ugye nem arról van szó, hogy amíg egyeseket azonnali -és megérdemelt- erkölcsi megvetés sújt, ha aktuálpolitikai megfontolásokból hadonásznak a Holokauszt emlékével, addig mások ezt szabadon megtehetik saját üzleti és/vagy politikai céljaik érdekében?"
- teszi fel a kérdést Schiffer András.
Korábban a Klubrádió közleményben támadta a Spirit FM-et, amelyben többek között azt írták, hogy
„a hatalom áldozataitól elkobzott vagyon kiigénylése hazánkban nem minden hagyomány nélküli. Aki ebben a mocskos játékban részt vesz, az nem marad ártatlan.”
A közleményben elhangzott párhuzamra Németh S. Szilárd, az ATV vezérigazgatója is reagált:
„A holokauszt áldozatainak emlékét sohasem használnám fel üzleti célokra, a zsidóság irtása és egy frekvencia pályázat között párhuzamot vonni szerintem ízléstelen.”
A holokauszt relativizálásán túl a vád egyébként ott is sántít, hogy frekvenciát soha nem tulajdonol egy rádió sem, a mindenkori állam monopóliuma azok használati jogosultságainak megadása, így nem létezik olyan, hogy Klubrádió frekvenciája, illetve Spirit FM frekvenciája.
A Spirit FM egyébként azt követően kapott ideiglenes frekvenciahasználati engedélyt, hogy a Klubrádiót a Médiahatóság kizárta a pályázásból, a döntést első fokon a Fővárosi Törvényszék is elfogadta több szabálytalanságra hivatkozva. A Spirit FM vezetése ugyanakkor hangsúlyozta, ha a Klubrádió megnyeri a bírósági pert, akkor természetesen méltósággal adják vissza a frekvenciát.
A hetek.hu interjúját a Spirit FM programigazgatójával itt, a Spirit FM indulásáról és klubrádiós vádakról írt hetilap cikkünket itt, a Klubrádió legújabb Spirit FM-et támadó hadjáratáról szóló írásunkat pedig itt érheti el.
(Facebook)