A kiadványban olvasható meghatározás szerint a transzkirekesztő radikális feminizmus
„a nemiségről alkotott konzervatív, bináris, esszencialista felfogás (…), és egy mélyről jövő gyűlölet kifejeződése a transznők irányába, mégpedig a feminizmus és a feminista elmélet nyelvezetén keresztül”.
Hozzáteszik, hogy „a feminista szerveződésben nem kellene teret engedni a transzfóbiának, illetve a transzkirekesztő radikális feministáknak”.
Az útmutatót néhány nappal azután hozták nyilvánosságra, hogy a Sussex-i Egyetemen oktató filozófiaprofesszor, Kathleen Stock ellen tiltakozást és online kampányt hirdetett meg nembináris, illetve transz diákok egy csoportja. A névtelen csoport a közösségi médiában indította el kampányát, mellyel céljuk az oktató elbocsátásának elérése volt. Ezzel azonban online fenyegetések és bántalmazások áradatát váltották ki.
A tiltakozást a „transzfóbnak” titulált feminista professzor azon állításai váltották ki, melyekben az Egyesült Királyságban élő nők biztonságával kapcsolatos aggodalmainak adott hangot.
„Ép férfi nemi szervekkel rendelkező transz nőknek, akik saját magukat „nőnek” nyilvánítják, már több, kizárólag nők számára fenntartott helyre is bejárásuk van már, így a börtönökbe, egyes diákszállók hálótermeibe, illetve az öltözőkbe egyaránt”
– fogalmazott Stock.
Stock professzor ezzel a mondatával mostanra egy lapra került a többi, transz kirekesztő radikális feministának minősített személlyel, így például a Harry Potter szerzőjével, J. K. Rowlinggal, valamint A szolgálólány meséjének írójával, Margaret Atwooddal.
Noha Stockhoz hasonlóan ezek a nők sem azonosítják magukat „transzkirekesztő radikális feministaként”, vagy röviden „TERF”-ként, a Cambridge-i útmutató egyik vonatkozó része szerint:
„A legtöbb TERF nem nevezi magát TERF-nek.”
Ezzel pedig ironikus és önkényes módon elvitatják egyes feminista nőktől a saját önmeghatározásukat, és gyakorlatilag fölülírják azt a könyv szerzői. Ugyanezen logika alapján pedig szintén elvitathatnák és felülbírálhatnák a transznemű emberek önmeghatározását.
Ugyanakkor az útmutató azt is kifejti, hogy „a TERF-ek a transzneműek mosdó- és öltözőhasználatával kapcsolatban úgy fognak utalni rájuk, mintha körülbelül (szexuális – a szerk.) ragadozók lennének”, illetve „a szexuális erőszak nyelvezetét úgy használják majd fel” a transz személyek ellen.
„Boszorkányüldöző okiratnak” minősítette azonban a kiadványt James Orr Cambridge-i professzor. Úgy fogalmazott, hogy
„ez rendkívül baljós fejlemény, és ténylegesen olyan magatartásra ösztönzi a diákokat, amely ellentétes bármilyen komoly szellemi kultúrának.”
Majd hozzátette Stock állásfoglalása kapcsán, hogy a támadott pozíciók teljesen kézenfekvőek és védhetőek. pozíciók.
"Nem erkölcstelenek, egyáltalán nem jogellenesek, és szabadon kellene ezekről beszélni. Különösen, ha valaki úgy gondolja, hogy a többiek tévednek. Mennyi idő kell még, hogy az emberek ráébredjenek a válságra?”
A témában izgalmas interjút készítettünk Andrea Williamsszel, a Christian Concern jogvédő szervezet alapítójával, melyet ide kattintva olvashat el.
(Daily Wire/Hetek)