A Hetek 25 éve küzd a magzatgyermekek védelméért, áll ki a természetes családok mellett, valamint a hit és szólás szabadságáért. Ha számodra is fontosak ezek az ügyek, legyél te is a támogatónk!
A felmérésből kiderül, hogy a 13 és 17 év közötti korosztály általánosságban véve pozitívan viszonyul Jézushoz. A tinik majdnem fele úgy véli, hogy Jézus reményt ad az embereknek és törődik velük, és több mint 30 százalékuk szerint megbízható, bőkezű és valódi változásokat tud létrehozni a mai világban is.
Az amerikai, kanadai, brazil és spanyol tinédzserek szerint leginkább az jellemzi Jézust, hogy megbocsátja a bűnöket, míg az orosz és indiai válaszadók leginkább az együttérzését és irgalmát emelték ki fő tulajdonságaként.
A francia, lengyel és német tinik számára Jézus tanításai voltak a legfontosabbak, viszont összességében a fiataloknak mindössze a 23 százaléka mondta azt, hogy hisz abban, hogy a Megváltóval személyes kapcsolata is lehet.
A tinédzserek a Bibliáról is pozitív véleménnyel vannak, de csak 60 százalékuk hiszi azt, hogy valóban Isten igéje, ami inspirált, és némelyek szerint hibák is találhatók benne. A kutatás egyik érdekessége, hogy a magukat nem kereszténynek, hanem más vallásúnak valló fiataloknak is közel a 30 százaléka úgy vélekedik a Bibliáról, hogy szent, Isten által inspirált, jó, fontos és igaz, megbízható forrás.
A saját elmondásuk szerint Bibliát olvasó tinik számára fontos a közösség is, több mint a felük esetében a szülei vagy gondviselője, pásztora vagy más egyházi szolgáló is hatással van arra, hogy olvassák-e a Szentírást. Ugyanakkor a Bibliát egyáltalán nem olvasó fiatalok negyede arról számolt be, hogy senki a környezetében nem inspirálja őt arra, hogy olvassa az igét.
Emellett a legtöbben azt mondták, hogy leginkább az időhiány akadályozza meg őket abban, hogy a Szentírást olvassák, de az amerikaiak, egyiptomiak, indiaiak, indonézek és ausztrálok is arról számoltak be, hogy nagyon könnyen elvonja valami más a figyelmüket az olvasásról.
A felmérés szerint a Bibliát rendszeresen olvasó tinédzserek számára fontosabb, hogy pozitív hatással legyenek a környezetükre, hogy segítsenek azokon, akiknek erre szükségük van és az igazságszolgáltatást elősegítsék, mint a többi fiatal esetében.
A 26 országban megkérdezett tinik esetében viszont jelentősen eltér az, hogy mit tartanak a világban a jelenlegi legsúlyosabb problémának, és hány ilyen ügyről gondolják azt, hogy lényeges.
Az amerikai fiatalok szerint csak a faji igazságtalanság probléma, a kanadai, francia, brit és indiai tinédzserek szerint viszont legalább két súlyos probléma is van, melyekből az egyik a globális klímaváltozás.
Az orosz, brazil, mexikói, dél-afrikai és nigériai tiniket három probléma is foglalkoztatja, és a legaggasztóbbnak a mélyszegénységet tartják. A legtöbb gond az egyiptomi és kenyai fiatalok nyomja le, és a hét probléma közül a munkanélküliséget tartották a legsúlyosabbnak.
Az indonéz fiatalok szerint a politikai korrupció, az ausztrál és új-zélandiak szerint pedig a mentális egészséggel kapcsolatos problémák jelentik a legnagyobb kihívást.
(Barna.com / Hetek)