Nem lehet tudni a civil áldozatok pontos számát, az ENSZ hivatalos szerve azt közölte, hogy már több mint 1 millió ember menekült el az országból, és a határokon belül is milliók vannak úton.
Az első jelentősebb ukrán város, amit az orosz csapatoknak sikerült elfoglalniuk, az Herszon kikötővárosa.
Az orosz légitámadások elérték Kijevet és Harkovot is. Egy hosszú katonai konvoj is tart az ukrán főváros felé, de egyelőre megálltak a várohatártól néhány kilométerre.
Kijev és Moszkva egymásra mutogat a zaporizzsjai atomerőműnél történt tűzeset és rakétatámadások miatt. Az orosz csapatok elfoglalták az erőművet, ám a nemzetközi politika és közvélemény felháborodott a veszélyes hadművelet miatt Európa legnagyobb nukleáris létesítményénél.
Egy másik, már nem működő atomerőművet szintén elfoglaltak az orosz csapatok Csernobilnál.
Példátlan gazdasági szankciók sorozatát léptette életbe az Európai Unió és az Egyesült Államok Oroszországgal szemben. Korlátozták az utazást, sorra vonulnak ki a cégek az országból, befagyasztották a Putyinhoz közeli emberek vagyonát, s a sort még hosszan lehetne folytatni.
Oroszország kőkemény törvényt fogadott el a háborúról szóló hazai tudósítások tekintetében (sajtóhírek szerint nem lehet háborúnak nevezni.) Kitiltottak egy sor nyugati sajtóorgánumot, elérhetetlenné tették a Twittert, a Facebookon és a Google-t is. (Korábban a Nyugat pedig az orosz állami sajtót tiltotta be.)
(BBC)