Számos jótékony hatása van a szervezetünkre a földkéregből kiáramló vizeknek, így nemcsak a testünket, hanem a lelkünket is ápolhatjuk. A jól ismert hazai fürdők mellett a világ számtalan gyógyhelyén a fürdőzést izgalmas, természeti kincsekkel teli környezetben élvezhetjük. A teljesség igénye nélkül a Föld legkülönlegesebb fürdőhelyei következnek.
Japán híres az onszenről, vagyis a forró hőforrásairól. Itt találjuk a világ egyik legnagyobb termálvízlelőhelyét, ahol szinte együtt lélegezhetünk a természettel. A vulkanikus országban legalább 20 ezer helyen, sokszor lélegzetelállító környezetben élvezhetjük ezeket a gyógyhelyeket. A Takaragawa Onsen hőforrások a Joshin’etsukogen és az Oze Nemzeti Parkok hófödte csúcsai között folynak. A felkelő nap országában az évszakok szerint változó erdei környezet olyan érzést kelt, mintha egyenesen a paradicsomba csöppentünk volna. Ez az a térség, ahol szabadon élnek és fürdőznek a japán makákók, más nyelveken a hómajmok.
A Kjúsú szigetén fekvő Beppu városa gőzfelhőben fürdik a nap 24 órájában az aktívan bugyborékoló, mélyből – mintegy 3750 forrásból – feltörő, naponta 130 ezer tonnányi hévíznek köszönhetően. A vulkanikus kőzetei miatt a vidék különlegessége, hogy itt rövid sétányi távolságra közel 168 közfürdőben és teljesen különböző összetételű termálvizekben csobbanhatunk. Például a Tokióhoz közeli Hakone Kowakien Yunessun fürdőkomplexumban egészen különleges „tematikus medencék” találhatók: megmártózhatunk kávéban, zöld teában, vörösborban és persze sós tengervízben is, de úszkálhatunk akár egy sötét barlangban, ahol csak a világító halak foszforeszkálnak.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »