Légi felvétel Wacóról, ahol David Koresh kultuszvezér és 95 követője 51 napig ellenállt a szövetségi ügynökök ostromának.(Fotó: Wikipédia / Federal Bureau of Investigation )
A Waco-ostrom hatása a ’90-es évek – sőt későbbi – amerikai társadalmára és politikai eseményeire nagyobb, mint azt előre sejtenénk. Jane Docherty, a Columbia Egyetem és a George Mason Egyetem professzora szerint Waco egy ,,kritikus incidens” volt az USA történelmében. Az akadémiai megfogalmazás szerint egy kritikus incidens jellemzője, hogy személyes traumát okoz és aláássa a társadalmi bizalmat; félelmet kelt, ami hatással lehet a közösségi életre, sőt a demokrácia gyakorlatára is. A szeptember 11-i események például rövid távon összehozták az Egyesült Államok polgárait, hosszú távon azonban sokkal megosztottabb lett a nemzet. A kritikus incidensek fontos jellemzője még, hogy lezárulásuk után is további konfliktusokat okoznak.
Most mindenkinek, aki előfizet a Hetek nyomtatott verziójára, online előfizetést is ajándékozunk, amivel már csütörtökönként olvasható a friss újság és a teljes archívum is elérhető! Részletek a Hetekben és a https://www.hetek.hu/elofizetes oldalon.
A Waco-ostrom utóhatásai közvetetten és közvetlenül is az USA történelmének legvéresebb belföldi terroreseményeihez vezettek.
Egy századot látott megtörténni
Beszélgetés a 100 éves Bakó Ferenccel »
Ősi ünnep új ruhában: a Valentin-nap másfél évezredes története
A népszerű ünnep a pogány Római Birodalom Lupercaliájára vezethető vissza »
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »