CSAK EGYÜTT TUDJUK FOLYTATNI! Az elmúlt évben a Hetek minden korábbinál élesebben állt ki az igazság mellett: legyen szó a keresztény értékek védelméről, vagy az Izrael melletti kiállásról. Fizessen elő Ön is, hogy jövőre is folytatni tudjuk ezt a munkát: hetek.hu/elofizetes
Ahhoz már hozzászoktunk, hogy böngészés vagy e-mail olvasása közben a hirdetések követnek bennünket. A diszkrétnek vélt levelezéseink tartalmára reflektáló reklámokat azonban nem a véletlen szülte. Bizony figyelnek bennünket. De nem mindegy, hogy kik és milyen céllal gyűjtik be az adatainkat és készítenek belőle kimutatásokat. Ahhoz, hogy értelmezni tudjuk a jelen eseményeit, érdemes visszaugranunk egészen 1998. szeptember 27-ig, a Google alapításáig. A negyed évszázada alapított techóriás már a mindennapjaink részét képezi. A keresésen túl számos igényt igyekeztek az évtizedek során lefedni, mint például e-mailezés (Gmail), térképes kereső (Google Maps), böngészés (Chrome), vagy később a videómegosztás területén a YouTube.
A szolgáltatások a felhasználók számára ingyenesek, cserébe viszont az adatainkkal fizetünk. Ezek az információk tovább értékesíthetők, komoly iparág épült az adatok akkumulálására és elemzésére. Vannak cégek, amelyek a hirdetők reklámkampányait hivatottak minél egzaktabb módon célba juttatni, és vannak, amelyek hírszerzési szempontból gyűjtik az adatokat. De vajon minden adatgyűjtés legális? A Haarecz.com-nak nyilatkozó, egyik kémprogramokat gyártó izraeli cég alkalmazottja úgy fogalmazott: a Google (és az Apple) gyakorlatilag egy gigantikus kémrendszert alkottak meg.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »