Molnár Csaba Fotó: MTI
A vád szerint Molnár Csaba – aki a bűncselekmény elkövetésekor az ORFK Bűnügyi Főigazgatóság Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatóságán, a pénzmosás elleni osztály vezetője volt és aktívan részt vett a K&H-ügy nyomozásában – többek között meg akarta akadályozni Kulcsár Attila, a K&H Bank brókercége egykori üzletág-vezetőjének felelősségre vonását.
Kulcsár Attila cáfolta, hogy Molnár Csaba alezredes fogta el őt 2003 nyarán Bécsben. "Miért mondja azt Molnár Csaba, hogy ő kapott el, amikor én önként adtam fel neki magam!?" – mondta a K&H brókercégének egykori üzletágvezetője a távirati irodának.
A K&H Equities egykori vezető beosztású munkatársa azt is kijelentette, a bíróságnak kell majd mérlegelnie, hogy Molnár Csaba valóban elkövette-e az ellene felhozott vádakat. Kulcsár nem tartja azonban "szerencsésnek, hogy az alezredes jogi képviselője, Zamecsnik Péter a saját érdekében médiacirkuszt csinál Molnár büntetőügyéből".
Kulcsár Attila nem kívánta kommentálni a Központi Ügyészségi Nyomozó Hivatal vádját, miszerint Molnár Csaba meg akarta akadályozni az ő felelősségre vonását. Mindössze annyit mondott: "remélem, a bíróságon ez is tisztázódik. Molnár Csabával az égvilágon semmi bajom nincs, emberileg sajnálom, hogy ilyen helyzetbe került, mert tudom, mit jelent az, ha valaki az eljárás nyomása alá kerül" – tette hozzá a K&H brókercégének egykori üzletágvezetője.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »