Az öt tornyot az 5300 méter magasságban található alaptábortól fölfele húzták fel. Az utolsó tornyot, - ami jelenleg a világ legmagasabban felállított 5G állomása - 6500 méterrel a tengerszint felett telepítették.
Ezek az állomások 6500 méteren 1,7 Gbps letöltési és 215 Mbps feltöltési sebességet szolgáltatnak. Az eddigi legmagasabb GSM állomást is a Huawei tartotta 5200 méterrel. Az állomások demonstratív célt is szolgálnak, a Huawei ezzel szeretné bemutatni, hogy az új állomás húszszoros hálózati kapacitás mellett harmad akkora mérettel rendelkezik.
A Hetek korábbi lapszámában részletesen is írtunk az 5G hálózat kiépítésének kérdéseiről, dilemmáiról. A teljes cikket ezen a linken lehet elolvasni.
A cég az alábbi nyilatkozatot tette közzé a Mount Everesten felállított állomásokkal kapcsolatban:
„Hisszük, hogy a technológia segítségével jobbá tehetjük a világot. A Mount Everest szépsége most az 5G-nek köszönhetően, nagyfelbontású videókon és VR élményen keresztül köszönhet vissza, így betekintést nyújtva a hegymászók, kutatók, tudósok és más szakemberek számára. Ez az úttörő létesítmény bizonyítja, hogy az 5G technológia harmonikusan köti össze az embereket és a Földet.”
A bejelentést az USA-Kína kereskedelmi konfliktus kellős közepén tették. Köztudott, hogy tavaly májusban az amerikai elnök a Huawei-t és több más kínai céget nemzetbiztonsági kockázatra hivatkozva szankcionált. Mind Peking, mind pedig a Huawei élesen tagadta a vádakat, kérve az amerikaiakat, hogy nyújtsanak be bizonyítékokat.
---
Nem akar kimozdulni, de a Hetekről sem mondana le? Vegye meg az aktuális lapszámot a digitalstand.hu/hetek oldalon, vagy fizessen elő akciósan a nyomtatott hetilapra vagy a digitális formátumra a hetek.hu/elofizetes oldalon.