A gyógykezelés meglétéről azt mondta Müller Cecília, hogy: „Óriási előrelépés, egyfajta mérföldkő a vérplazma-terápia Magyarországon.”
Így arra kéri a közlemény az olyan koronavíruson átesett, felgyógyult betegeket, hogy véradással segítsék a koronavírus elleni küzdelmet. Elsősorban olyan 18 és 60 év közöttiek jelentkezésére számítanak, akik igazoltan gyógyultak, 5-6 hete nem észlelik magukon a tüneteket. A jelentkezőket az info@orthosera.com e-mail címen vagy a 06-70-363-87-68-as telefonszámon várják.
Egy ilyen eljárás során 400-600 milliliternyi vért tudnak gyűjteni az adott személytől. Bíznak abban, hogy aki egyszer adott, később is visszamegy, hiszen nagyon nagy szükség van a megfelelő mennyiségre. Ami a donort illeti, mivel folyadékveszteségről és nem hagyományos véradásról van szó, ezért 3 nap után ismét donorrá válhat.
A vérplazma-terápiát Magyarországon kívül Floridában is alkalmazzák. A CNN beszámolója szerint biztató eredményeket kaptak a kezelőorvosok, volt olyan páciens, aki már fel is épült a terápia hatására.
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) által támogatott projektet dr. Lacza Zsombor, a Testnevelési Egyetem tudományos rektorhelyettese, az OrthoSera ügyvezetője vezeti. A kutatócsoport a Semmelweis Egyetemmel és a Pécsi Tudományegyetem virológiai központjával együtt fejlesztette ki a már engedéllyel is rendelkező szérumot, amelyből az elsőt április 27-én adták be a Semmelweis Egyetem két betegének.
A kutatók fő partnere az ellenszérum előállításában a KEDPLASMA Magyarország és az Országos Vérellátó Szolgálat, a betegek kezelése pedig a Semmelweis Egyetem segítségével valósulhat meg.