NE MARADJON LE! Szerda éjfélig tart előfizetői nyereményakciónk, amelyben többek között egy vadonatúj AUTÓ is gazdára talál. Rendelje meg hozzáférését ide kattintva!
„Az omikron variáns olyan, mint egy nyugatról-keletre haladó dagályhullám, amely végigsöpör Európát delta után, amivel az országok egészen 2021 végéig küszködtek" - jelentette ki dr. Hans Kluge a sajtótájékoztatón.
Kluge a seattle-i székhelyű Egészségügyi Mérési és Értékelési Intézetre is hivatkozott, amely szerint
"az európai lakosság több mint 50 százaléka megfertőződik omikronnal a következő hat-nyolc hétben".
„Az egyes országok járványügyi helyzete, a rendelkezésre álló források, az oltottsági helyzet és a társadalmi-gazdasági kontextus figyelembevételével kell eldöntenie, hogyan reagál most az egyes országokra” – tette hozzá.
A legújabb tanulmányok azt mutatják, hogy az omikron kisebb valószínűséggel okoz súlyosan megbetegedéseket, mint a korábbi Covid-változatok, azonban továbbra is rendkívüli ütemben terjed, és még akkor is megfertőzheti az embereket, ha teljesen be vannak oltottak, ez pedig súlyos terhet ró az egészségügyi rendszerekre.
Az előrejelzés az idei év első heti felméréséire épít:
2022. január 1-től 7-ig Európa-szerte hétmillió új esetet jelentettek.
Az Egyesült Királyságban 77 halálesetet és további 142ezer fertőzést regisztráltak. A többi nemzetnél sincs ez másképp, Franciaország egészségügyi minisztere, Olivier Veran szerint a francia egészségügyben kemény időszak veszi kezdetét januártól.
Lengyelországban a járvány kezdete óta 100,000 ember hunyt el COVID-19 fertőzésben, ezzel az ország a 6. helyet foglalja el a nemzetközi halálozási listán. Emellett az állampolgárok 40 százaléka még oltatlan.
Mindeközben a Pfizer gyógyszeripari cég hétfőn bejelentette, hogy kezdeményezi egy új típusú vakcina fejlesztését, kifejezetten az omikron variáns ellen, amit a tervek szerint márciusban fognak bevezetni. Arról viszont még az egészségügyi szakértők sem egyeztek meg, hogy valóban szükség van-e a lépésre.
(BBC/Hetek)