A könyvet a Daily Mail című napilap adja ki folytatásos formában, amiből kiderül, hogy Hardman szerint már most arról beszélnek, hogy lehetséges, hogy Vilmos fel akarja venni az anglikán egyház legfőbb kormányzójának címét, amikor ő lép majd trónra.
A címet még VIII. Henrik hozta létre, amikor 1531-ben elszakította királyságát Rómától, miután a pápa nem engedte, hogy elváljon első feleségétől.
A mindenkori brit uralkodó azóta is az anglikán egyház feje, jóllehet eközben Nagy-Britannia vallási viszonyai az elmúlt években drámaian megváltoztak, és Hardman szerint bár a herceg csodálja és tiszteli az egyházat, és szívesen el is jár istentiszteletekre egy-egy kiemelt alkalommal (például karácsonykor és húsvétkor), a szerző szerint a herceg nem jár rendszeres istentiszteletre.
Hardman azt írja Vilmosról, hogy
„Királyi körökben nem titok, hogy nem osztja a király véleményét a spirituális (kérdésekről), nem is beszélve a néhai királynőnek az anglikán egyház iránti rendíthetetlen odaadásáról.”
A néhai királynő, II. Erzsébet heti rendszerességgel járt templomba, és köztudottan gyakran elment a helyi templomba Balmoralban egy bizonyos oldalajtón keresztül, távol a kameráktól, egyszerűen csak azért, hogy imádkozzon.
A lap a témához idéz egy magas rangú palotai személyt is, aki elárulta, hogy Károly király jóval hite erősebb, mint legidősebb fiaé: „Az apja nagyon spirituális, és szívesen beszél a hitről, a herceg azonban nem. Nem jár minden vasárnap templomba, de az ország nagy többsége sem. Karácsonykor és húsvétkor talán elmegy, de ennyi.”
(Premier Christian News / Hetek)