A tanács mút hét hétfőn hozta a döntést, az élettársi kapcsolat definícióját átírva "egymással nem rokoni kapcsolatban álló kettő vagy több felnőtt által alkotott entitásra", mely kölcsönös támogatáson, gondoskodáson és elkötelezettségen alapul. Ezen felül az adott partneri viszonyon kívül más partneri viszonyt nem folytathatnak, és "családnak tekintik magukat", tisztázza a szöveg.
Az új rendelet nem várja el az élettársak együtt éljenek, illetve azt sem, hogy bizonyítsák kapcsolatuk bensőségességét a városnak.
A Polyamory Legal Advocacy Coalition (Poliamor jogi érdekképviseleti koalíció) tagjai, a Chosen Family Law Center, a Harvard Law School LGBTQ+ Érdekképviseleti Klinika és az Amerikai Pszichológiai Szövetség konszenzuson alapuló nem monogámiával foglalkozó bizottságának tagjai nyilatkozatban ünnepelték a döntést.
"A rendeletet az újonnan megalakult Polyamory Legal Advocacy Coalition (PLAC) közreműködésével dolgozták ki, és az érdekvédők remélik, csak az első a poliamor családok és kapcsolatok jogi elismerésének hullámában 2021-ben"
- mondta a PLAC.
A koalíció szerint az ilyen "családok" jogi elismerése csökkentené az őket övező társadalmi stigmát, és megkönnyíteni hozzáférésüket az állami szolgáltatásokhoz is.
Ahogy arról korábban beszámoltunk, amerikai Somerville városi tanácsa volt az első tavaly júliusban, amely csendben, ellenszavazatok nélkül elfogadott egy új rendeletet, mely ugyanolyan egészségügyi jogokat biztosít a poliámor (azaz több, mint két fős szerelmi kapcsolatban élő) csoportoknak, mint a házaspároknak.
A poliamor családok kérdések hazánkban is politikai indulatokat kavart, mikor a Jobbik miniszterelnök-jelöltje egyértelműen kijelentette, soha nem fogja támogatni, hogy egy gyermeknek három apja legyen, majd kijelentésére éles választ kapott Fekete-Győr Andrástól, a Momentum miniszterelnök-jelöltjétől.
(Christian Headlines/Hetek)