A módszertan kidolgozásának célja az ismétlődő kérdések elkerülése, valamint annak megakadályozása, hogy azok a pályázók, akik többször vettek részt tesztelésen, vagy más okokból ismerték a korábbi dolgozatok tartalmát, előnyhöz jussanak a többi jelentkezőhöz képest - olvasható a pályázati dokumentációban.
A minisztérium ezzel azt szeretné elérni a lap szerint, hogy a legalkalmasabb jelöltek kaphassanak munkát,
ne az "ismeretség" és a "párttagság" döntse el, ki töltheti be a meghirdetett állást.
A közelmúltban több visszaélés is történt országszerte, és a napvilágot látott hírek szerint az aspiránsok előre megkapták a közigazgatási vizsgák kérdéseit.
Az újság az utolsó ismert esetek közül csak egyet említett: Josipa Rimacot, a közigazgatási minisztérium volt államtitkárát többek között azzal vádolja a horvát szervezett bűnözés elleni ügyészség (USKOK), hogy barátoknak és párttársaknak segített a szükséges vizsgák letételében.
Annak érdekében, hogy természetes személyeket a jövőben ne lehessen felelősségre vonni "protekciós foglalkoztatásért", a kormány úgy döntött, hogy
10,9 millió kuna értékben (áfa nélkül) vásárol egy programot, amely véletlenszerűen "dob ki" kérdéseket, és előre meghatározott kritériumok alapján választja ki a legjobb jelölteket - írta a lap.
A projekt célja a minisztérium megfogalmazása szerint a valós igényekre és biztosított anyagi forrásokra épülő, objektívebb és átlátható foglalkoztatás kialakítása, amely garantálja a legjobb és legkompetensebb jelöltek felvételét, és ezáltal hozzájárul a közigazgatás hatékonyságának javításához, az elérhetőség szempontjának és a felhasználói igényeknek megfelelően.
(Hetek/MTI)