Ebben a listában foglaltuk össze a legnépszerűbb adásainkat. Jövőre is legalább ennyire izgalmas adásokkal készülünk!
Tavasszal nagy meglepetésre, magabiztosan jutott az országgyűlésbe a Mi Hazánk, amellyel kapcsolatban sokan attól tartottak/tartanak, hogy felerősödhetnek az antiszemita és rasszista kijelentések az Országházban. Többek között ezekről is kérdeztük Toroczkai Lászlót ebben az adásban, aki nem csak a hazai cigánysággal kapcsolatos véleményéről, de a háborús hisztériáról és a NATO-tagságról, a Hit Gyülekezetéről való véleményéről és a tizenhárom éves életre szóló elhatározásáról is beszélt a Heteknek.
Ebben az adásunkban azzal foglalkoztunk, hogy az amerikai narratíva az, hogy Putyin villámháborút indított, de elakadt – a valóságban viszont felkészültek egy hosszú távú háborúra, és békét leginkább egy új, „baráti” kormánnyal kötnének az oroszok. Erről beszélt a Hetek podcastjében Horváth József, az Alapjogokért Központ biztonságpolitikai tanácsadója, a polgári elhárítás és a katonai titkosszolgálat korábbi műveleti főigazgató-helyettese.
A szakértő szerint azt az „amerikai sajtó dobta be, hogy Putyin villámháborút akart és ez elakadt”, ezzel szemben orosz szempontból lényegében a várakozásoknak megfelelően alakul a háború. A podcastban az alábbi kérdésekről beszélgettünk még:
Rögtön a háború kitörése után készítettük ezt az adást, amiben arról volt szó, hogy mégis mi történik Ukrajnában? Legtöbbünk esetében talán így lehetett legjobban összegezni a február végi történésekre adott első reakciókat. A műsorban Horváth Józsefet, az Alapjogokért Központ biztonságpolitikai tanácsadóját kértük meg arra, hogy válaszoljon a témában felmerülő legfontosabb kérdésekre.
„Meg kell érteni, hogy a nyugat nem egy öregedő ex-KGB-s bácsikával áll háborúban, hanem az orosz birodalommal, fontos ezt megértenünk, a dolog minden geopolitikai súlyával együtt. Azzal, ha Putyin elnök holnap eltűnik, semmi nem változik meg. Van egy orosz elit, ami nem akar NATO-közeledést látni az ország határaihoz, és nehezen tudok elképzelni egy olyan orosz elitet, ami szívesen látna egy ilyen orosz közeledést, éppen úgy, ahogy az amerikai elit sem látná szívesen azt, ha a kínaiak rakétabázisokat telepítenének Kanadába, a Nagy Tavak közelébe, vagy Mexikóba, a Rio Grande déli oldalára. Ez teljesen természetes, minden nagyhatalom így jár el” - mondta a Heteknek adott podcast interjúban Robert C. Castel biztonságpolitikai szakértő, a Neokohn főmunkatársa.
Jelen interjú további témái voltak:
A napi híreket összefoglaló adássorozatunknak ebben a részében az alábbi témákkal foglalkoztunk:
(Hetek)
25 éve együtt - A Hetek jubileumi előfizetői akciójában a fődíj egy Toyota Aygo X személyautó. Részletek a hetilapban és a hetek.hu/elofizetes oldalon.