A vermonti szenátor "kiegyensúlyozott" megközelítést sürgetett.
Sanders nyilatkozata némileg meglepő annak fényében, hogy gyakran kritizálja Trumpot, ebben a kérdésben azonban egyértelműen szembemegy a főárammal. Konkrét javaslatot nem mondott az online visszaéléseket és gyűlöletbeszédet cenzúrázók "kiegyensúlyozottá" tételére, de kijelentette: "az ördög a részletekben van".
Rámutatott arra is, hogy nem szabad azt gondolni, hogy a cenzúra csak egy irányban fog hasítani:
"Tegnap Donald Trumpot tiltották ki, holnap pedig valaki mást fognak, akinek egészen más a véleménye ... ez egy olyan kérdés, amin sokáig és keményen el kell gondolkodnunk"
- mondta Sanders, hozzátéve: „hogyan őrizhetjük meg alkotmányos jogainkat anélkül, hogy ezt az országot„ nagy hazugság ”mentalitásba és összeesküvés elméletekbe sodornánk?”
A demokrata szenátor megjegyzései nem sokkal azután jöttek, hogy Jason Miller, Donald Trump volt kampányszóvivője bejelentette, az elnök két-három hónapon belül elindíthatja saját közösségi médiaplatformját, ami "teljesen újradefiniálja majd a játékot".
A Pew Research januári tanulmánya szerint az amerikai felnőttek 58 százaléka támogatta, 41 százaléka ellenezte, hogy a techóriások száműzték Trumpot az online térből.
A tilalom hónapokig tartó vizsgálata után a Twitter a múlt héten közölte, hogy az embereket kérdezi meg arról, hogyan és milyen körülmények között kellene betiltania a világ vezetőit. Közölte, hogy eljárási keretrendszerének felülvizsgálatát végzi annak érdekében, hogy megállapítsa, a vezetők esetében ugyanazokat a szabályokat kell-e érvényesíteni, mint az általános felhasználók esetében.
A Facebook, amely januárban szintén határozatlan időre felfüggesztette Trumpot, megbízta "független" felügyelő bizottságát, hogy döntsön arról, hogy meg kell-e hosszabbítani a tilalmat.
(CNN/Hetek)