Amikor az amerikai oldalon is napirendre került a kérdés, hogy vajon Washington a Bradley típusú harci járművek mellé fog-e adni Ukrajnának szegényített urán, valamint egyéb mérgező hatású (pl. rákos megbetegedést és születési rendellenességet előidéző) lövedékeket, a Fehér Ház nem kívánt érdemben válaszolni. A Biden adminisztráció egyik magas rangú tisztviselője mindössze annyit mondott, hogy
„Nem fogok belemenni a technikai részletekbe.”
Annyi azonban bizonyos, hogy az Abrams tankokról le fogják szedni az uránt is tartalmazó speciális páncélzatot. Az USA ugyanis az Ukrajnának nyújtott katonai támogatás során is követi majd azon általános gyakorlatát, hogy minden olyan esetben, amikor más országok hadserege számára szállít tankokat, azokról eltávolítja a páncélzat urán elemeit.
Az amerikai hadsereg rettegett tankjának érintett részei (a szegényített urános páncélcsomagok) a páncéltörő (akár urán vagy űrméret alatti) lövedékekkel szembeni jobb ellenállást szavatolják. Utóbbi döntés tehát legalább annyira szolgálja Moszkva érdekeit, mint Washingtonét.
Konsztantyin Gavrilov, az EBESZ orosz delegációjának vezetője viszont felhívta a figyelmet, hogy a német Leopard 2-es harckocsikat kiskaliberű, páncéltörő urán lövedékekkel felszerelve szállítják át Ukrajnába, amit Oroszország piszkos húzásnak nevezett. Ennek kapcsán érdemes megjegyezni, hogy a német urán lövedékek esetében a szegényített urán nem bevonat, hanem betét formájában van jelen, melyek a legkeményebb (akár az acél-kevlár vagy az urán tartalmú) páncélokat is képesek átlyukasztani, és bár radioaktív sugárzásuk nem magas, nagyon mérgező hatásúak.
Emiatt a korábbaiknál jóval kiszolgáltatottabbak lesznek az orosz haderő tankjai az ukrán offenzívák alkalmával, és ez a háború mentét is nagyban befolyásolhatja.