Koltay András egyik problémának nevezte, hogy a Magyarországon kívül bejegyzett, de magyarul sugárzó televíziós csatornák tartalmát nem lehet itthonról felügyelni, ami gyermekvédelmi kifogások esetén akadályt jelent. Szintén nem lehet nemzeti keretek között szabályozni az online platformokon nyilvánosan megjelenő tartalmakat, így az örvendetes sokszínűség mellett még ezek megoldatlan kérdések.
G. Fodor Gábor szerint a technológiai ugrás gyakorlatilag idejét múlttá tette a hagyományos vitát a médiaegyensúlyról.
„Az újságíróból tartalom előállító lett, az olvasóból pedig tartalom fogyasztó, miközben megjelent a plebejus újságírás, miután a közösségi médiában mindenki újságíró lett”
– mondta a G. Fodor.
Kulifai Máté ezt a változás a Hetek példáján keresztül szemléltette: „2010-ben még csak nyomtatott lapként léteztünk, ma pedig az újságíróinknak a hagyományos cikkíráson kívül egyaránt érteniük kell ahhoz, hogy TikTok videót vágjanak, Insta sztorit készítsenek, YouTube videóban szerepeljenek és sokszor maga a hetilapos cikkírás a sor végén áll. Ennek az átrendeződésnek az oka részben az, hogy a nyomtatott lappal a töredékét lehet elérni az online platformok nézettségének.”
A teljes beszélgetés itt tekinthető meg:
(Hetek)
25 éve együtt - A Hetek jubileumi előfizetői akciójában a nyomtatott és online hetilap csomagra előfizetők között több mint 100 nyereményt sorsolunk ki. A fődíj egy Toyota Aygo X személyautó. Részletek a hetilapban és a hetek.hu/elofizetes oldalon.