Le Pen a francia TF1 televízió esti híradójának a vendégeként elmondta, hogy alapvetően a pert is konstruáltnak tartja személye, és a párt további 8 tagja ellen, miután egyiküknek sem származott semmilyen személyes előnye az európai uniós támogatások felhasználásából.
Iratkozzon fel a Hetek megújult hírlevelére és csatlakozzon a Hetek belső Viber-csoportjához! Így nem kell órákat szörföznie a híroldalak között, tőlünk megkapja telefonjára a legfontosabb világnézeti tartalmakat. Hírlevélre EZEN A LINKEN tud feliratkozni, a Viber-csoporthoz pedig EZEN A LINKEN tud csatlakozni.
Álláspontja szerint legfeljebb elszámolási kérdések merülhettek fel a NT által alkalmazott munkatársak jogviszonyával kapcsolatban. A bíróság úgy vélte, hogy a párt Franciaországban dolgozó tanácsadói részére fiktív módon vettek fel uniós támogatást, amit valójában belföldi politikai célokra fordítottak. Le Pen ezt cáfolta, de mint elmondta, a per politikai célja valójában az volt, hogy eltiltsák a 2027-es elnökválasztáson való indulástól.
Az ítélet ugyanis kettéválasztotta a két büntetés érvényesítését. Míg a börtönbüntetés végrehajtását, ami – részben – házi őrizettel is kiváltható, fellebbezés esetén felfüggesztik, a közügyektől való eltiltás azonnal életbe lép, függetlenül attól, hogy a bíróság döntése jelenleg nem jogerős.
Le Pen a műsorban elmondta, hogy a francia jogrenddel ellentétes az ítélet, mert
„a bíró nagyon világosan kifejezte, hogy azért rendelte el a közügyektől való eltiltás azonnali végrehajtását, mert meg akarta akadályozni azt, hogy induljak az elnökválasztáson, amelynek jelenleg első számú esélyesének tartanak.”
Mivel bizonytalan, hogy a másodfokú ítélet megszületik-e 2027 előtt, így előállhat az a helyzet, hogy egy felmentő ítélet ellenére Le Pen nem indulhat az elnökválasztáson. A politikus szerint ez társadalmi válságot eredményezhet: „Milyen legitimitása lenne az így hatalomra jutó személynek?” – tette fel az interjúban a kérdést a NT elnöke.
Arra kérdésre, hogy kérne-e kegyelmet Emmanuel Macron elnöktől, Le Pen azt válaszolta, hogy ez nem időszerű, hiszen nincs jogerős döntés. Ugyanakkor Macronnak mégis van közvetett befolyása a politikai riválisa sorsa felett. Az ítélet ugyanis nem érintette Marine Le Pen jelenlegi nemzetgyűlési mandátumát, amelyet viszont automatikusan elveszít, ha az elnök feloszlatja a parlamentet. Mint ismert, Macron pontosan ezt tette tavaly nyáron, az európai parlamenti választások után.
A Marine Le Pennel készült televíziós interjút meghallgathatják magyar szinkronnal a Hetek podcast csatornáján: