Barnabás pásztor aközé több millió Krisztus-követő közé tartozik, akik túlzsúfolt menekülttáborokban élnek Nigériában, miután fuláni fegyveresek megtámadták őt, néhai testvérét és annak néhai feleségét a farmjukon 2019-ben.
A fegyverekkel, machetékkel és botokkal felfegyverkezve az egyik terrorista egy bottal eltörte Barnabas kezét, és ez a sérülés még öt évvel később is hatással van rá. Míg ő szerencsésen megúszta a támadást, testvére, Everen és testvére felesége, Friday nem.
„Most mindent elvesztettem, amim volt” - idézi Barnabast az Open Doors keresztényüldözést figyelő szervezet »No Road Home« című új jelentése, amely részletesen bemutatja a keresztények tömeges elüldözését Afrika szubszaharai részén.
„Az otthonomban és a falumban minden leégett; semmim sem maradt.”
Az elmúlt öt évben Barnabas és családja egy használt kartonpapírból és műanyagból készült sátrakkal teli táborban élt. A táborban az emberek naponta küzdenek azért, hogy munkát találjanak és élelmet biztosítsanak a családjuknak. Barnabas keze a mai napig sérült, de nem engedheti meg magának a szükséges orvosi kezelést.
Barnabás a belső menekültek táborában élve szolgál keresztény társai számára, akik az erőszakos üldöztetés miatt kénytelenek ott élni.
„Keresztények milliói vannak kitelepítve itt Nigériában ... [és] egész Afrikában”
- mondta Barnabas a The Christian Postnak adott nyilatkozatában.
A Open Doors szervezet új jelentése Nigéria két államából gyűjtött adatokon alapul, ahol az erőszak a keresztény közösségek tömeges elvándorlásához vezetett, és az országot a világ 10 legjelentősebb belső menekülteket befogadó országa közé emelte.
„[A keresztény belső menekültek] elbátortalanodtak” - mondta Barnabas. „Mint a táborban élő pásztor, [aki szintén] kitelepített, nincs mit adnom nekik.
Csak együtt imádkozunk és megosztjuk egymással Isten Igéjét. A szemünk Istenre szegeződik... A reményünk benne van”.
Az Open Doors arra figyelmeztet, hogy a régió a világ egyik legerőszakosabb helye a Jézus-hívők számára. Bár az erőszak keresztényeket és nem keresztényeket egyaránt érinti, az Open Doors megjegyzi, hogy „a feljegyzett tanúvallomások arra utalnak, hogy a Boko Haram, az Iszlám Állam Nyugat-Afrikai Tartománya (ISWAP) és a militáns fuláni csoportok szándékosan vették célba a keresztényeket vagy keresztény közösségeket, megélhetésüket, a hit vezetőit és az istentiszteleti helyeket”.
Ryan Brown, az Open Doors amerikai vezérigazgatója szerint a szubszaharai Afrika a keresztények számára a világ legerőszakosabb helye, mondván, hogy a hithez kapcsolódó halálesetek száma a régióban „meghaladta” bármely más régióét az Open Doors World Watch List éves jelentésében az elmúlt fél évtizedben.
(ChristianPost/Hetek)