Ez egy PR cikk
Úgy gondolom, hogy az alvás az, amibe tényleg érdemes „befektetni”, hiszen életünk jelentős részét ágyban töltjük, bármennyire is meglepő ez. Ha pedig az alvás minősége javul, az az életminőségünk egészére hatással van. Persze, azt sem felejthetjük el, hogy a modern technológia és az innovatív fejlesztések, mint például a SleepAir szájtapasza, sokat segíthetnek ebben.
Az alvás minőségének javítása nemcsak az alvás óráira korlátozódik, hanem egy átfogó metodikát igényel, amit napjainkra és éjszakáinkra egyaránt ki kell terjesztenünk. Napközben érdemes tudatosan törekedni arra, hogy minden percünk előkészítse a nyugodt éjszakai pihenést. Például a lefekvés előtti időszakban elengedhetetlen, hogy lazuljunk. Szánjunk időt a nap eseményeinek feldolgozására, hogy az ágyban már ne cikázzanak a gondolatok.
Az alvásminőséget már az is befolyásolja, ha elhagyjuk a „képernyőfüggőségünket”. A sok képernyőidő, különösen lefekvés előtt, hozzájárulhat az alvászavarok kialakulásához, mivel a készülékek által kibocsátott kék fény megzavarhatja a melatonin hormonszintünket, ami az alvás szabályozásával van összefüggésben. Számos kutatás támasztja alá, hogy a képernyőtől való eltávolodás már egy órával alvás előtt hozzájárulhat egy pihentető éjszakához.
A napközbeni szellemi igénybevétel – különösen, ha irodai munkát végzünk – gyakorta kiszorítja a testmozgást, pedig az elengedhetetlen a kiegyensúlyozott alvási ciklushoz. Már napi 30-45 perc közepes intenzitású testmozgás, mint például egy kis kocogás vagy séta, jelentősen hozzájárulhat az alvás minőségéhez. Fontos azonban, hogy kerüljük az esti edzéseket, mert azok felfrissíthetnek, miközben pont ellazulnunk kellene.
Megfelelő rutinnal támogatva napközben is tudatosan tehetünk a pihentető alvásért. A koffein fogyasztása például kritikus pont lehet. Ami az életünk energiabombájának tűnik, az valójában hosszú távon megzavarhatja az éjszakai pihenést. A koffein hosszan marad a szervezetünkben, így javasolt délután kerülni.
Ha az alvásunk időszakát megvizsgáljuk, akkor a hálószobai környezetre is figyelmet kell fordítanunk. Az ideális alvás érdekében fontos a megfelelő hőmérséklet, sötét és zajmentes környezet kialakítása. A 18-19 Celsius-fok ideális lehet, hogy ne érezzünk sem hideget, sem meleget éjszaka. Ezenkívül érdemes eltávolítani minden fényforrást, hiszen a sötétben történő alvás mélyebb alvási ciklusokat eredményezhet.
Ráadásul az alvásod minősége szorosan összefügg a légzési mintáddal is. A szájlégzés akadályozza a hatékony alvást, de szerencsére olyan eszközök is léteznek, mint a szájtapaszok és orrtapaszok, amik az orron keresztüli légzést segítik. Ezek optimalizálják az alvást, és megakadályozzák a nemkívánatos horkolást, valamint javítják az alvás minőségét.
Látható, hogy könnyen elérhetjük, hogy minden éjszaka kipihenjük magunkat. Minimális figyelemmel a legtöbbet hozhatjuk ki az alvásunkból, amivel az életünk minden területén jelentős előrelépést tehetünk.
(Fizetett PR cikk)