Ez egy PR cikk
Ahhoz, hogy álmaink munkahelyét megtaláljuk, már sokkal hamarabb el kell kezdenünk megalapozni a lehetőséget. Természetesen több eszközre is szükség lesz az elhelyezkedéshez, például sosem árt, ha van a tarsolyunkban egy jó önéletrajz. De ez a CV ne egy kreatív önéletrajz legyen, hiszen itt nem a dizájn a fontos, hanem az, hogy behívjanak az interjúra.
Ezek közé tartozik a szakmai gyakorlat is, ahol három fő területre kell odafigyelni: természetesen a munkára, a hozzáállásunkra és a kommunikációra. Nem elég csak egy területre koncentrálni, mind a háromban jól kell szerepelni ahhoz, hogy maximalizáljuk az esélyünket egy később állásajánlatra.
Kezdjük a sort a munkával: legyen az az alapelvárás magunkkal szemben, hogy mindig a csúcsteljesítményre törekszünk. Ne elégedjünk meg azzal, hogy éppen csak annyit csinálunk, amennyit ránk bíznak. Próbáljunk maradandó (!) értéket teremteni, nyomot hagyni a munkatársakban és a cég életében. Ha a teljesítményünket észreveszik és magasan értékelik, az már olyan, mintha félig megváltottuk volna a jegyünket egy jó pozícióra.
Igényesen és precízen végezzük el a munkánkat, valamint minden határidőt mindig tartsunk be, egy projekt vagy részfeladat se csússzon át a megadott időponton.
Nem azért érkeztünk, hogy a minimumot teljesítsük. Azonosulni kell a cég víziójával és céljaival, hogy minden egyes elvégzett feladat és tevékenységünk ennek legyen alárendelve. A nyári gyakorlatok nem arról híresek, hogy heti hét napon keresztül minden alkalommal legalább 12 órát kelljen dolgozni. Ezért használjuk ki a lehetőséget és érkezzünk hamarabb, valamint távozzunk később.
Legyünk proaktívak, minden nap végén tegyünk fel kérdéseket: tudunk még bármiben segíteni aznap? Kérhetünk akár visszajelzést is a munkánkkal kapcsolatban. Ezzel azt a benyomást keltjük, hogy valóban érdekel minket az, amit csinálunk és az is, milyen eredményt érünk el általa.
Az egyik leghatékonyabb módszer, ha a szakmai gyakorlat kezdeténél kitűzünk célokat, írásba foglaljuk és azt a felettesünkkel is leegyeztetjük. Ezeket természetesen teljesíteni is kell a szakmai gyakorlat végeztével. Ha elértük ezeket vagy akár túl is teljesítjük őket, akkor sokkal könnyebb dolgunk lesz az elhelyezkedéssel.
A felettesünkkel érdemes jó kapcsolatot kiépíteni, persze felesleges kérdésekkel sose bombázzuk. Kezdeményezzünk, de ne zaklassuk, találjuk meg a tökéletes egyensúlyt. A döntéshozók előtt is láttassuk magunkat.
Ha erre a három területre odafigyelünk, akkor könnyedén állásra válthatjuk a szakmai gyakorlatot.
(Fizetett PR cikk)