A pedofilok egy része a Patreonon vagy ehhez hasonló oldalakon létrehozott fiókján keresztül jut hozzá a fotókhoz.
A brit rendőrkapitány úgy reagált erre az új tendenciára, hogy “felháborító”, hogy némelyik platformok hatalmas bevételekre tesznek szert az ilyen tartalmakból, miközben nem vállalnak “erkölcsi felelősséget” azért, hogy tényleg eltávolítsák a gyerekeket ábrázoló képeket.
A pedofilok egy képgeneráló program segítségével hozzák létre az élethűnek látszó képeket, és a brit rendőrség is megerősítette, hogy már találkoztak ezzel a jelenséggel.
A BBC hónapokon keresztül vizsgálta az internetes tartalmakat és az MI-vel generált fotókat, amelyeken gyerekek láthatók.
A brit törvények szerint a nem valóságos, MI által generált, de gyermekbántalmazást vagy más illegális szexuális tartalmakat ábrázoló képek birtoklása, közzététele vagy átadása illegális és büntetendő, és nem számít, hogy nem igazi ember szerepel rajtuk.
A hatóságok szerint semmi esetre se érvelhetnek azzal az elkövetők, hogy a képek nem valós gyerekeket ábrázolnak, hiszen lehet, hogy először csak a fotók foglalkoztatják őket, később viszont már élő gyerekeket is elkezdhetnek szexuálisan bántalmazni.
A fotók létrehozói egy japán közösségi oldalt használnak az anyagok közzétételére, ami azért állítja lehetetlen helyzet elé az európai országok hatóságait, mert egyrészt a szerver Japánban található, másrészt pedig az országban nem ütközik törvénybe a gyerekeket ábrázoló, szexuális tartalmú képek vagy rajzok létrehozása vagy birtoklása.
A japán oldal üzemeltetői elmondásuk szerint nagyon igyekeznek eltávolítani a képeket és rajzokat, de akkora mennyiségről van szó és olyan gyorsan újratermelődik, hogy szinte lehetetlen feladat.
(BBC News / Hetek)