Ez egy PR cikk
A hő elleni védőkesztyű rendkívül fontos munkavédelmi eszköz egyes iparágakban, ahol magas vagy forró anyagokkal kerülnek a kollégák közvetlen kontaktusba. Ilyen többek között az autóipar, az építőipar és az élelmiszeripar is.
A munkavédelmi ruházat biztosítása a munkáltató feladata, a törvényi szabályozás szerinti védelemmel kötelező ellátni a dolgozókat. A munkavédelmi ruházatot kínáló üzletek, mint például a Netpolc többféle hő elleni védőkesztyűt árusít, így a különböző szakmák, munkakörök igényeit tökéletesen kiszolgálja.
Érdemes minőségi eszközökbe fektetni, hiszen ezek hosszabb élettartamot, komfortosabb és biztonságosabb viseletet biztosítanak. A hőálló kesztyűk kiválasztása előtt a szabályozáson túl, a munkavállaló egyedi igényeit is figyelembe kell venni.
Attól függően, hogy milyen munkakörben alkalmazzák a hőálló kesztyűket, eltérő anyagból készülhetnek. Az élelmiszeripar és az egészségügyi intézmények egyes területein elegendő lehet a vastagabb “gumiból” készült kesztyűk alkalmazása, azonban a 250 Celsius-fokig megfelelő védelmet nyújtó kesztyűk igénybevétele is gyakori.
Általában a rövid ideig magas hőfoknak ellenálló modellek pamut és kevlár keverékéből készülnek, melyek mosógépben is moshatóak, így jól használhatóak a higiéniailag magasabb elvárásokkal rendelkező területeken. A boltok kínálatában választhatunk olyan hőálló kesztyűt is, mely megvédi a csuklót és az alkar egy részét is a hosszú szárával.
Az olyan iparágakban, ahol hatalmas a forróság és nemcsak a sugárzó hő elleni védelemnek kell megfelelnie a kesztyűknek, speciális alumíniummal bevont, vastag marhabőr modelleket alkalmaznak. Ezek belseje a kényelmesebb viselés érdekében bolyhozott pamut anyagból készül. A jobb és biztonságosabb fogás érdekében a mandzsetták hasított bőr alapanyagúak.
A hegesztők, öntödei munkások védőruházatának kell igazán alkalmasnak lenni a hő elleni védelemre, hiszen az igen magas forróságú tárgyakkal való érintkezés rövid ideig akár 500 Celsius-fokon is történhet. A tökéletes hőszigetelés elengedhetetlen, emellett pedig a biztonságos fogás is, hiszen a munkadarabok eltávolítása az öntőformákból csak biztos kézzel történhet.
Hazánkban az Uniós szabályozás mellett a munkavédelmi törvény határozza meg a munkavédelmi ruházat kritériumait. A hő elleni védőkesztyűk minősítése az EN 388:2016 szabvány szerint történik, mely meghatározza a kesztyűk kopásállóságát, vágásállóságát, szakítószilárdságát is.
Ne feledkezzünk meg a rendszeres ellenőrzés és karbantartás fontosságáról sem, hiszen így tudjuk igazán biztonságban tudni munkavállalóinkat!
(Fizetett PR cikk)