A friss felmérés szerint az amerikai pásztorok 48 százaléka elmondása szerint már érezte az, hogy el akarják “törölni”.
Az eltörlés kultúrája egy olyan gyakorlat, mellyel kizárnak egy személyt vagy egy szervezetet azért, hogy kifejezzék a rosszallásukat velük szemben. Fontos ugyan felszólalni az elfogadhatatlan viselkedéssel vagy a nem elfogadott nézetekkel szemben, de ez a jelenség megnehezíti azt, hogy értelmes, őszinte és nyílt párbeszéd történjen a valódi kihívásokról, melyekkel szembe kell néznünk”
- mondta Walter Kim, a NAE elnöke.
Idén augusztusban a texasi pásztort, Ed Youngot is például elérte az eltörlés kultúrája, amikor a “Woke vagy ébredés” című prédikációjának fizetett reklámját a Facebook eltávolította, Youngot pedig letiltotta.
A Kacsadinasztia című reality tévéműsort azután szüneteltette az egyik amerikai tévécsatorna, hogy Phil Robertson, a sorozat szerelője kifejtette a véleményét a homoszexualitásról egy interjúban.
“Szeretnem kell Istent teljes szívemből, lelkemből és erőmből és szeretni az embertársaimat. Lehet, hogy nem nyerjük meg a PR-háborút azzal, hogy megpróbáljuk meggyőzni a tömegeket arról, hogy szeressenek minket, de a személyes csatánkban - az igazi háborúban - győztesek lehetünk azzal, hogy nem engedünk a megfélemlítő stratégiáknak, melyek arra akarnak minket kényszeríteni, hogy vessük alá magunkat a politikai korrektség istenének” - írta a közleményében Robertson, aki szerint az eltörlés kultúrájával hamarosan majd a gyülekezeteket veszik célba.
(CNE News / Hetek)