Az Egyesült Államokban végzett felmérések szerint a fiatal nők már kisebb arányban vallják magukat vallásosnak, mint a korosztályukba tartozó férfiak.
Egy tavaly végzett felmérésből kiderül, hogy az 1950-es években született amerikaiak között a férfiaknak még a 25 százaléka vallotta magát ateistának, agnosztikusnak vagy vallástalannak, és a nőknek a 20 százaléka.
Ugyanez a tendencia figyelhető meg az 1960-as és 1970-es években születettek esetében, az Y- és Z-generációnál azonban már változás állt be.
Az 1980-as években születetteknél csökkenni kezdett a különbség az önmagukat vallástalannak tartó férfiak és nők között, a 2000-es évek generációjánál pedig már a nőknek csaknem a fele semmiben nem hisz, míg a férfiaknak a 46 százaléka ateista.
A keresztény közösségi életben való részvétel tekintetében viszont nincs nagy különbség a nemek között az idősebb korosztályban: a 60 éves férfiak 35 százaléka, a nőknek pedig a 31 százaléka mondta azt, hogy soha nem jár istentiszteletre.
A 40 évesek között teljesen meg is szűnt a nemek közötti különbség a közösségi aktivitásban, és egyforma arányban nem tartják magukat semmilyen keresztény közösség tagjának. A felmérésből az is kiderül, hogy a 35 és 45 év közöttiek járnak a legkisebb arányban istentiszteletre.
A feketék, ázsiaiak és más rasszhoz tartozók körében hasonló tendencia figyelhető meg a nemek között, kivéve a spanyolajkúakat, az ő esetükben ugyanis a férfiak 8 százalékkal nagyobb valószínűséggel ateisták, mint a nők.
Eközben az evangéliumi gyülekezetekben az elmúlt években még mindig 10 százalékkal több nő járt istentiszteletre, mint férfi. Ahogy arról beszámoltunk, erre a jelenségre utalt Jordan Peterson pszichológus is nemrégiben, amikor arról beszélt, hogy a gyülekezeteknek a fiatal férfiakat kellene megszólítania.
(Christianity Today / Hetek)