A Hetek 25 éve küzd a magzatgyermekek védelméért, áll ki a természetes családok mellett, valamint a hit és szólás szabadságáért. Ha számodra is fontosak ezek az ügyek, legyél te is a támogatónk!
Liz Truss brit miniszterelnök még a megválasztása előtti kampány során (https://www.jpost.com/international/article-714112), idén augusztusban arról tájékoztatta levelében az Izrael Konzervatív Barátai (CFI) elnevezésű szervezetet, hogy ha ő lesz a kormányfő, akkor felül fogja vizsgálni a brit nagykövetség átköltöztetésének kérdését.
Múlt héten a kormányfő részt vett egy Izrael-párti rendezvényen, ahol arról beszélt, hogy cionistának tartja magát és „nagy támogatója Izraelnek”, de az eseményen nem beszélt a nagykövetség költöztetéséről.
Ennek ellenére Vincent Nichols bíboros, westminsteri érsek levelet küldött Truss-nak, és tiltakozott a felvetés ellen. Azzal érvelt, hogy „a brit nagykövetség átköltöztetése súlyos károkat okozna bármilyen maradandó béke megteremtésének a lehetőségében a régióban és az Egyesült Királyság nemzetközi hírnevében is”.
Az egyházvezető emellett hivatkozott Ferenc pápa álláspontjára is, miszerint fenn kell tartani a jelenlegi status quót Jeruzsálemmel kapcsolatban, és a bíboros szerint a kétállami megoldáson kell dolgozni.
Arszen Ostrovszkij nemzetközi emberi jogi ügyvéd úgy reagált a bíboros levelére, hogy „olvassa el a Szentírást, és hogy mit mond Jeruzsálemről. Aztán vizsgálja felül a véleményét”.
A canterburyi érsek szintén levélben fejezte ki aggodalmát a brit nagykövetség költöztetésével kapcsolatban, mert szerinte „előbb megegyezést kellene elérni a palesztinok és az izraeliek között.
(Jerusalem Post / Hetek)