„Csak nagyon apró hibák voltak a versenyben” - Mészáros Krisztofer kiemelkedő eredményt ért el az olimpián

Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt

2024. 08. 01.
Mészáros Krisztofer úgy érzi, jól sikerültek a gyakorlatai, ezért elégedett olimpiai kilencedik helyével, amit a férfi tornászok egyéni döntőjében ért el Párizsban.

A sportoló a korábbi lapszámunkban megjelent interjúban úgy nyilatkozott, hogy azt érzi, Isten a tenyerén hordozza és neki köszöni a sikerét. "Gyerekkorom óta keresztény vagyok, mindig is az Úrban bíztam, és hittem, hogy meg fog segíteni" - fogalmazott az Európa-bajnokságon nyújtott teljesítményéről.

"Egész jól meg tudtam csinálni minden gyakorlatomat és úgy gondolom, hogy

csak nagyon apró hibák voltak ebben a versenyben és a maximumot ki tudtam hozni a felkészülésből a selejtezőben

és itt most a döntőben is" - mondta a finálét követően az MTI-nek a győriek 22 éves sportolója.

Az idei Európa-bajnokságon összetettben ötödik, talajon bronzérmes tornász azt is elárulta, hogy előzetesen még jobb helyezésben bízott.

"Bíztam benne, hogy az első hatban fogok tudni végezni, de olyan erős mezőny gyűlt most itt össze, hogy ez nem jött össze.

Ezzel a közel 84 ponttal Európa-bajnokságot lehet nyerni, ezúttal viszont csak kilencedik helyet ért"

- jegyezte meg Mészáros, aki azt is elmondta, hogy volt olyan gyakorlata, amit jobbnak érzett annál, mint amennyi pontot kapott rá, ám ez nem bosszantja. - "A torna pontozásos sportág, ez pedig egy olimpiai döntő volt, így lehet, hogy jobb gyakorlatot csinálok, de a bírók szigorúbbak."

Mészáros Krisztofer a jól sikerült olimpiai bemutatkozás után már a 2028-as Los Angeles-i játékokra tekint előre, melyen úgy véli, jobban szerepel majd, mint Párizsban.

"Nem gondolom, hogy a mezőny eleje elérhetetlen távolságban lenne és bízom benne, hogy Los Angelesre oda fogunk érni a dobogóra"

- mondta zárásként a kiváló tornász.

Mészárost megelőzően magyar tornász 1996-ban, Atlantában volt összetett döntős. Akkor Supola Zoltán 22. lett.