Ez egy PR cikk
A jó hír az, hogy a Vintage Beauty natúr- és biokozmetikai termékcsalád arcápolási kozmetikumai között is találhatsz olyan arcápoló maszkokat, melyek már modern, üveg csomagolásban kerültek kivitelre a “zero waste” elvét követve és esetenként lemosásuk sem szükséges, mert hatóidejük elteltével (általában 20 perc) a maradék a bőrbe masszírozható. Így egyetlen cseppje sem megy kárba. Ilyen például a Vintage Beauty Volume40+ krémmaszkja.
A következő cikkből azt tudhatod meg, hogy milyen változáson mentek keresztül az évek során az arcápolási protokollok egyik legmagasabb hatóanyagtartalmú tagjai és mi szól heti kétszeri használatuk mellett.
Nem újdonságról van szó: hasonló elveken működő állpántokat, arcmaszkokat és rögzítőszalagokat már évtizedekkel ezelőtt is használtak. Ezek célja mindig ugyanaz volt – támogatni az arckontúrok finomítását, kiemelni a természetes formákat, és segíteni az arcbőr tónusának frissítését. Főként a nyakizmok, a homlok, a szemkörnyék és az ajkak körüli területeken alkalmazták őket, ahol az apró mimikai mozgások is gyorsan nyomot hagynak.
A 19. század közepétől kezdve ezek a kiegészítők már szalonkezelések részét is képezték gyakran izomstimulációval vagy masszázzsal megspékelve. Később otthoni kivitelben is megjelentek: kényelmesebb felvitellel, finomabb formában, hogy nappal és éjszaka egyaránt viselhetőek legyenek.
Több híres szakember és feltaláló dolgozott azon, hogy ezek a megoldások egyre hatásosabbá és kényelmesebbé váljanak, például bevetve kézi technikákat, fényterápiát, galvánáramot vagy különféle aktív hatóanyagokat.
A mai arcápoló maszkok valóban ígéretesek. Egyszerű használatuk, kellemes érzetük, frissítő hatásuk jó kiegészítése lehet egy alaposabb bőrápolási rutinnak. De fontos tudni, hogy ez az átmenetileg jelentkező intenzív hatás csupán kiegészítheti a mindennapos protokollt, de nem helyettesítheti. A bőr egészséges fiatalságának titka ugyanis az rendszeresen használt kozmetikumokban rejlik, amelyeket ésszerű összetétel, továbbá bőrprobléma specifikus és magas hatóanyagtartalom jellemez.
Az arcápolási hevederek és maszkok izgalmas világot képviselnek. Azonban ahhoz, hogy csak ezekre támaszkodj, bizony sok-sok darabot be kellene belőle szerezned belőlük, ami ellentmond a fentebb említett “zero waste” elvnek. Nem beszélve használatuk kényelmetlen és időigényes voltáról.
A szépséget legtöbbször nem a gyors megoldások hozzák el, hanem az önmagaddal való törődés rendszeresen, nap mint nap. Egyetlen maszk is lehet persze élmény, de az igazi változást az adja, ha következetesen, érzéssel, bőrprobléma-specifikusan választasz.
(Fizetett PR cikk)