"Úgy tűnik, hogy az Egyesült Királyságban a kereszténység hanyatlóban van,
kivéve, ha valaki egy muszlim országból származik, és éppen menedékkérelmet nyújt be"
- mutatott rá a képviselő.
"Megkérdezhetem a miniszterelnököt, hogy tekintettel arra, hogy az anglikán egyház most titkos útmutatást adott ki a lelkészek számára, akik támogatják a menedékkérelmeket az ilyen úgynevezett 'damaszkuszi áttérések' okán,
kinek tartozik elszámolással az egyház, és az érsek átveri-e az adófizetőket?"
Az egyházak azután kerültek tűz alá, hogy egy vegyi támadás gyanúsítottja, Abdul Ezedi engedélyt kapott arra, hogy az Egyesült Királyságban maradhasson, miután áttért a kereszténységre. Egy nő súlyosan megsérült, amikor maró folyadékkal öntötte le a férfi dél-Londonban. Az áldozat, akit sérülései miatt altatásban tartanak, fél szemére akár teljesen meg is vakulhat
Az eset miatt felmerült, hogy a bevándorlási rendszerben "kiskapu" van, mivel az emberi jogi törvények megakadályozzák, hogy a hívőket olyan országokba toloncolják ki, ahol vallási üldöztetésnek lennének kitéve.
Rishi Sunak miniszterelnök megerősítette, hogy a brit belügyminiszter
kérte a menekültügyi ügyek felülvizsgálatát, és azt, hogy a kereszténységre való áttérés milyen szerepet játszik azokban.
A korábbi belügyminiszter, Suella Braverman azt állította, hogy tudomására jutott, hogy az egyházak "ipari méretben segítettek menedékjogot kapni" olyan embereknek, akik állítólag keresztény hitre tértek, arra hivatkozva, hogy származási országuk üldözi a keresztényeket.
A vádakat követően a chelmsfordi püspök visszautasította, hogy az egyház segédkezik a hamis menedékjogi kérelmek benyújtásában, hozzátéve, hogy a belügyminisztérium feladata a menedékjogi kérelmek értékelése és ellenőrzése, nem pedig az egyházaké.
(Premier/Hetek)