Alexandru Tiganescu, a román Országos Földtani Intézet szakembere egy sajtótájékoztatón elmondta, hogy a rengések száma az elmúlt napokban valamelyest csökkent a régióban, de az erősségük kevésbé mérséklődött. Közölte, hogy csütörtök reggel is volt egy 3,9-es erősségű földmozgás.
A dél-romániai Olténia régióban az elmúlt napokban 540 kisebb erejű földrengés volt. Ezek közül a legnagyobb, 5,7-es erősségű február 14-én történt.
Akkor a Gorj megyei Zsilvásárhelyen (Targu Jiu) és Olténia régióban ijedtek meg a legjobban az emberek, hiszen kémények dőltek le, a lehulló téglák pedig autókat rongáltak meg.
Craiován az áruházak polcairól palackok estek le, Olténia számos településén kirohantak a lakosok az épületekből.
A román kormány a február 6-i törökországi földrengést követően jelentette be, hogy több mint félmilliárd eurót fordít az uniós finanszírozású helyreállítási programban az épületek megerősítésére.
Cseke Attila fejlesztési miniszter akkor elmondta, hogy az általa vezetett szaktárca 100 település 238 veszélyeztetett épületének biztonságossá tételére kötött finanszírozási szerződést 441 millió euró értékben.
A román kormány nemrégiben határozott arról, hogy 51,5 millió lej (3,9 milliárd forint) támogatásban részesülnek a kormány tartalékalapjából a Gorj megyei önkormányzatok, amelyek földrengés veszélyeztette oktatási intézmények konszolidációjára használhatják fel a támogatást. Összesen 14 iskolát, egy óvodát és egy iskolai tornatermet tesznek biztonságosabbá ebből a pénzből.
(MTI / Hetek)