Ez egy PR cikk
Rengeteg felesleg képződik már egy háztartásban is, ahol ezeknek az ideiglenes tárolását meg kell oldanunk addig, amíg el nem szállítják tőlünk. A mabadi.hu tárolóinak és rendszerezőinek kínálata több különféle szemetesedényt tartalmaz, melyek közül kiválaszthatjuk a nekünk tetsző praktikus darabokat.
Van pár dolog, amit megtehetünk annak érdekében, hogy minél kevesebb hulladék keletkezzen. Ha ezekre odafigyelünk, és módszeresen alkalmazzuk őket, akkor máris tettünk egy nagy lépést a szebb jövő érdekében.
Kezdjünk el komposztálni! Egy otthoni komposztáló vödör kezdetnek nagyon jó megoldás a növények trágyázásához is. Dobjuk bele a zöldség maradékokat, a csirke csontokat, a kerti hulladékokat.
Hasznos, ha megpróbálunk mindent úgy intézni, hogy minél kevesebb papírt használjunk fel. A papíralapú számlák, a csekkek helyett válasszuk az internetes befizetéseket. A katalógusokat, brosúrákat, prospektusokat is nézzük meg inkább online! Az ajándékokat csomagoljuk újrahasznosított papírba, a papírhulladékból pedig készítsünk tasakokat, amiket magunkkal vihetünk a bevásárláshoz.
A vásárláshoz mindig legyen nálunk néhány szövettáska, amelyeket sok ideig használni tudunk. A pékárut, a zöldséget, a gyümölcsöt is tegyük hálóba, ami szintén több alkalommal lehetőséget ad a csomagolásra. Ne vegyünk állandóan újabb és újabb zacskókat, műanyag szatyrokat, hiszen ezek környezetünket is nagymértékben károsítják. Egy műanyag zacskónak 300-500 évre van szüksége ahhoz, hogy teljesen le tudjon bomlani.
Gondoljuk meg, hogy mit veszünk meg, nem biztos, hogy mindenre szükségünk van! Álljunk ellen a sok felesleges holmi felhalmozásának, érdemes néha elvégezni egy selejtezést a dolgaink között. Vegyünk inkább kiváló minőségű termékeket a silányak helyett, amelyek hosszú ideig kiszolgálnak majd minket! Nem érdemes pazarolni az erőforrásokat.
Részesítsük előnyben a környezetbarát termékcsomagolásokat, válasszunk olyan termékeket, melyek újrahasznosított borítást kaptak, vagy minél kevesebb csomagolással lettek bevonva. Műanyag helyett vegyünk üvegtégelyben tárolt árucikkeket.
Addig is, amíg a maradék szemét a lakásunkban várja az elszállítását, tároljuk azt jól zárható edényekben! Legyen a fedél szerkezete olyan, ami biztosítja, hogy a kosár tartalma folyamatosan el legyen zárva, hogy így számunkra láthatatlan legyen! A pedálos szemetesek lehetővé teszik, hogy kezünk használata és beszennyezése nélkül tudjuk kidobni a felesleget. Válasszunk méretet a szemét mennyiségéhez mérten!
Láthatjuk tehát, sok teendő van a háztartásban ahhoz, hogy minél kisebb ökológiai lábnyomot hagyjunk magunk után!
(Fizetett PR cikk)