Ez egy PR cikk
Általában a fejtetőn és a homlokon észlelhető először, hogy a hajszálak vékonyabbá és rövidebbé válnak. Többféle kezeléssel lassíthatjuk vagy megállíthatjuk a folyamatot. Erre vonatkozóan nézzük meg a lehetőségeket a cikkünkben!
A hajbeültetés, a hormonális kezelés vagy a minoxidil hatóanyaggal történő beavatkozások gyakoriak a férfias hajhullásban szenvedők körében. Az Aesthetica Orvosi Központban a férfias típusú hajhullás kezelésére a lézeres hajstimulációt ajánlják. Segítségével hamar látványos eredmények érhetőek el. Az időben elkezdett kezeléssorozattal akár vissza is fordítható a folyamat, így a megritkult vagy kopasz területeken is újra nőhet dús haj.
Mielőtt tovább vizsgálnánk, hogy mi áll az androgén alopecia kialakulásának hátterében, először meg kell ismernünk a hajnövekedés három fázisát. Az anagén fázis az első, ami a növekedési szakasz és általában 6 évig tart. Ezután érkezik el a hajszál a katagén fázisba, mely egy átmeneti időszak és 2-3 hétig tart. A telogén, vagyis pihenő fázis 3-4 hónapos időtartama alatt beindul a hajhullási folyamat.
A férfias hajhullás hátterében a hormonok állnak, de alapvetően a genetikai adottságok megléte is szükséges, hogy kialakuljon a betegség. A DHT hormon (dihidrotesztoszteron) hatására a hajszálak növekedési, vagyis anagén fázisa lecsökken, mely a hajszálak gyengülését és kitörésének elmaradását okozzák.
A hormonális hajhullás kezelési lehetőségei között találjuk a hormonpótló terápiát, amelynek során a hiányzó hormonok pótlására kerül sor. Másik megoldás a minoxidil kezelés, mely a haj természetes állapotának gyors és hatékony visszaállításában segíthet.
A hajbeültetés szintén megoldhatja a problémát, azonban ezt a fájdalmas beavatkozást nem mindenki szeretné vállalni. Számukra ajánlott a lézeres hajstimuláció, mely hatására hosszan tartó eredmények érhetőek el.
Néhány kezelés és pár hónap alatt ismét a régi önbizalommal telve léphetünk az utcára. Minél korábbi stádiumban kezdjük el a lézeres hajstimulációt, annál biztosabb, hogy eredményes lesz a kezelés.
A személyre szabott eljárás előtt trichoszkópos vizsgálattal méri fel a kezelőorvos többek között a fejbőr állapotát, a hajtípust, a hajvesztés stádiumát. Szükség esetén laborvizsgálat is megelőzheti a kezeléssorozatot.
A 10 alkalomból álló eljárás során először a fejbőr megtisztítása történik, a felszínen lévő faggyú és keratin kerül eltávolításra. Ezután kerülhet sor a stimulációra a sejtosztódás fokozása érdekében. A kezelés kiegészülhet ultrahangos hatóanyag-bevitellel, mely segítségével a hajhagymák táplálása történik, ami kiegészül a minoxidil alkalmazásával is.
(Fizetett PR cikk)