Ez egy PR cikk
Számtalan betegség és káros egészségügyi állapot is lehet a tél velejárója, ha nem figyelünk oda eléggé. Ezek közül talán a leggyakoribbak az influenzás, illetve megfázásos megbetegedések. Leggyakrabban zsúfolt helyeken, valaki mástól kaphatjuk el ezeket, de fertőzött felületekről is átterjedhetnek ránk a kórokozók.
A rossz idő beköszöntével sokan felhagynak a szabadidős tevékenységekkel, elhanyagolva a szervezet számára oly fontos testmozgást, és annak mindent előnyét. Ezzel pedig könnyen ellustulhatunk és az immunrendszerünk is meggyengülhet.
A napsütéses órák számának csökkenése pedig kevesebb D-vitamint jelent szervezetünknek, melynek hiányában nagyobb eséllyel alakulhat ki diabétesz, különféle felszívódási zavarok vagy gyulladásos betegségek.
A fenti problémák elkerüléséhez számos előkészületet tehetünk, melyek nemcsak segítenek egészségesnek maradni ezen a télen, de az előttünk álló melegebb hónapokra is tökéletes felkészülést biztosítanak.
Amilyen egyszerűnek tűnik, legalább annyira fontos, hogy étkezéseinkkel erősítsük szervezetünket, és megadjunk neki mindent, amiben a téli hónapokban hiányt szenved. A magas tápértékű ételek vagy táplálékkiegészítők fogyasztása olyan vitaminokkal, gazdag szénhidrátokkal és zsírokkal látja el szervezetünket, amelyek biztosíthatják a megelőzést, de gyorsabb felépüléshez is vezethetnek. A kevesebb napfény és a támadó vírusok ellen mindenképp iktassunk be magas B-, C-, D- és E-vitamin-tartalmú ételeket, vagy multivitamin-készítmények étrendünkbe. Ezen kívül magas antioxidáns-, fehérje- és rosttartalommal rendelkező alapanyagokkal tovább javíthatjuk immunrendszerünket, fájó ízületeinkre pedig kurkumát érdemes fogyasztani.
A vírusok elkerülése érdekében gyakran mossunk kezet szappannal és vízzel, vagy használjunk alkoholos kézfertőtlenítőt, különösen köhögés vagy tüsszentés után. A takarékoskodást egy rövid időre beáldozhatjuk egészségünk érdekében, zsebkendőnket használat után dobjuk a szemetesbe. Ezenkívül rendszeresen tisztítsuk meg az olyan felületeket és tárgyakat, mint a kilincsek, billentyűzetek, telefonok és játékok, még a következő használat előtt. Továbbá kerüljük a szem, az orr vagy a száj gyakori érintését, még kézmosás után is.
A téli hónapokban kevésbé érezzük magunkat motiváltnak, és néha még az ágyból való kikelés is nehézkesnek tűnhet. Próbáljunk meg mégis kimozdulni és mozogni, a lift vagy a mozgólépcső használata helyett sétáljunk a lépcsőn, iktassunk be napi rutinunkba egy kis sétát! Ezáltal nemcsak immunrendszerünket erősíthetjük, de napfényen mozogva D-vitaminhoz is juttathatjuk szervezetünket, valamint a friss levegőn tartózkodva szellemileg is felfrissülhetünk.
Számos egyszerű módszerrel is komoly segítséget nyújthatunk szervezetünknek a téli hónapokban, legyen szó akár multivitamin-készítményről, rövid testmozgásról, vagy néhány alapvető tisztasági óvintézkedésről.
(Fizetett PR cikk)