Újabb őrület: az LMBTQ+-ba soroltatnák magukat a plüssállatnak öltöző emberek
Újabb őrület: az LMBTQ+-ba soroltatnák magukat a plüssállatnak öltöző emberek

Illusztráció.(Forrás: Youtube/NBC News)

2023. 02. 14.
Az ember alakú plüssállatnak öltöző, többnyire felnőtt férfiakból álló közösség elfogadásáról a világ legbefolyásosabb LMBTQ+-kiadványában írtak, mert állítólag nagy az átfedés a „plüssök” és a „gendersokszínűség között”.

Elsőre talán furcsának, vagy egyenesen bizarrnak tűnhet, hogy felnőtt emberek képregényekben szereplő, ember alakú plüssállatnak öltözve érzik jól magukat, de ez a jelenség már évek óta jelen van az Egyesült Államokban.

A „plüssemberek” találkozókat is szoktak szervezni, ahol egymással ismerkedhetnek és közösen szórakozhatnak, és az érdeklődésüknek szexuális tartalma is van: egy 2019-es kutatás szerint a „plüssök” közösségében nemcsak a beöltözés a lényeges, hanem a tevékenységeiknek „bizonyos fokig szexuális” tartalma is van.

A plüssök csoportjába olyan emberek is beletartoznak, akik szexuálisan vonzódnak az ember alakú állatokhoz, és a magukat az LMBTQ+ kategóriákba sorolók közül is sokan tartoznak ebbe a szubkultúrába, és általánosságban nyitottak a különböző szexuális orientációjú emberek felé.

A plüssállatnak öltöző felnőttek egyike szerint – aki elmondása szerint non-bináris és transznemű – a „plüssközösség” egy „elsősorban homoszexuális hely”, sőt „szinte elvárás”, hogy azok, akik csatlakozni akarnak, előbb legyenek homoszexuálisok.

A kutatásoktól függően általában arra a következtetésre jutunk, hogy a csoportok tagjainak legalább a 70 százaléka LMBTQ+-hoz tartozónak azonosítja magát, és a legutóbbi tanulmányaink szerint a közösség tagjainak 25 százaléka gender-sokszínűnek vallja magát”

- mondta Dr. Sharon Roberts, az ember alakúakat kutató intézet (IARP) egyik alapítója.

A „plüssemberek” azonban nemcsak beöltöznek, hanem ténylegesen azonosulnak is az általuk kreált személyiségekkel. Egyikük például saját elmondása szerint azután „fedezte fel” a transzneműségét, hogy megalkotta a nőstény tigris plüss-identitását, és ez segített neki abban, hogy „felfedezze” a nemét és az énjét.

A plüss-szubkultúra egyik bírálója, Graham Linehan ír író-aktivista szerint „ennek a kultúrának a gyökere olyan népszerű művészeti irányzatban található, mint az anime és a manga, és legalábbis megengedő a pedofíliával szemben”.

(Post Millennial / Hetek)

Aktuális hetilap
Kövessen minket!
Nemzeti Média - és Hírközlési Hatóság, 1525 Budapest, Pf. 75. | +36 1 457 7100 (telefon) | +36 1 356 5520 (fax) | info@nmhh.hu | www.nmhh.hu
Alapító-főszerkesztő: Németh Sándor - Founder Editor in Chief: Németh Sándor. Kérdéseit, észrevételeit kérjük írja meg címünkre: hetek@hetek.hu. - The photos contained in the AP photo service may not be published and redistributed without the prior written authority of the Associated Press. All Rights Reserved. - Az AP fotószolgálat fotóit nem lehet leközölni vagy újrafelhasználni az AP előzetes írásbeli felhatalmazása nélkül! Copyright The Associated Press - minden jog fenntartva!