A konferencia résztvevőit Varga Judit igazságügyi miniszter és szlovák kollégája, Viliam Karas üdvözölték. Varga Judit Facebookon is megosztotta az eseménnyel kapcsolatos gondolatit, valamint az ott készült képeket:
Az eseményen kiemelkedő külföldi és hazai előadók fejezték ki nagyrabecsülésüket a több mint másfél évszázaddal - 152 évvel - ezelőtt Dunaszerdahelyen született, a Magyar Tudományos Akadémia tagjának is megválasztott egyetemi tanár előtt.
A jogtudós szakmai munkásságának legfontosabb eredménye a „Magyar magánjog” c. munka, melynek főszerkesztője és egyben társszerzője is volt. A hatkötetes monográfiájában a második világháború előtti polgári jogot elemezte.
Mint arra a nemzetközi konferencia védnöke, dr. Mészáros Lajos emeritus alkotmánybíró nyitó beszédében felhívta a figyelmet, Szladits az életművén keresztül jelentős hatást gyakorolt a jogtudományra, és munkája kiállta az idő próbáját:
„Ma, amikor a tudományos műhelyek magánjogi doktrínákról értekeznek, amikor az Alkotmánybíróság, a Kúria és a rendes bíróságok bírói igyekeznek meglelni az igazságot, az egyik igazi véleményformáló autoritás, akivel magánjogi kérdésekben, jogvitákban érvelnek, az Szladits Károly.”
- fogalmazott. A konferencia ezt követően további előadásokkal, szakmai beszélgetésekkel folytatódott:
Szladits Károly hatalmas munkásságát a konferencián tartott előadásaikban a Kúria elnökhelyettese, Patyi András; Šikuta Ján, a szlovák Legfelsőbb Bíróság elnöke, valamint Ida Hanzelová, a szlovák Legfelsőbb Bíróság volt bírója is méltatták.
A jelen konferenciát szervező Közép-európai alapítvány (CEF) egyik fontos célja az eseménnyel az volt, hogy nyílt fórumot hozzon létre a közös gondolkodás számára, és ezért is megtiszteltetésként értékelte, hogy főszervezője lehetett ennek a rendezvénynek - és hogy ilyen módon tiszteleghetett a magyar jogtudomány jeles képviselője, Szladits Károly előtt.
(Hetek)