A miniszter szerint “Németországnak nem szabad félnie ettől az új szereptől”, hiszen az Egyesült Államok ugyan Európa védelmezője és szövetségese, azonban a figyelmét a csendes-óceáni térségre kellett fordítnia, ez pedig azt is jelenti, hogy Európának, és különösen Németországnak még fontosabb szerepet kell betöltenie.
Németország készen áll arra, hogy levegye
a terhet Amerikáról Európában, és így hozzájáruljon ahhoz, hogy a terhek
egyenletesen legyenek elosztva”
- mondta a miniszter.
Lambrecht arról is beszélt, hogy a NATO által előírt 2 százalékos GDP-arányos védelmi kiadási arány miatt is szüksége van az országának a haderőfejlesztésre, de ehhez nem csak az kell, hogy modern fegyverrendszereket szerezzenek be, hanem az is, hogy hosszú távon finanszírozni tudják a hadsereg kiadásait.
“Az ukrajnai háború miatt mindenki számára nyilvánvalóvá vált - nekünk, németeknek is, akik hozzá vagyunk szokva a békéhez -, hogy az államoknak szükségük van végső megoldásként haderőre, amikor az ellenség megszállást, pusztítást és gyilkosságot követ el” - tette hozzá a tárcavezető.
Németország ugyan támogatja Ukrajnát, de a védelmi miniszter ismét visszautasította azt az ukrán követelést, hogy harckocsikat küldjön Kijevbe arra hivatkozva, hogy már országok sem küldtek ehhez hasonló nyugati fegyvereket még Ukrajnának.
(Deutsche Welle / Hetek)