A riporternő elmondása szerint valaki kilopta a kistáskájából a pénztárcáját a pénzével és személyes irataival együtt. Metzger csak az élő bejelentkezése után vette észre, hogy kirabolták. Jelentette a rendőrségen a bűncselekményt, de olyan választ kapott, amire nem számított.
Először nem vettek róla tudomást, és csak annyit mondtak neki, hogy majd „előkerül” a pénztárcája. A riporternő arról is beszélt, hogy amikor odaért a rendőrőrsre, átkísérték egy másik helyre, ahol csak nők dolgoznak, mert férfi rendőrök nem vehették fel a jegyzőkönyvet, csak rendőrnő intézkedhetett az ügyében.
Nagyon meglepődtem, amikor felvették a jegyzőkönyvet. Azt kérdezték, hogy ’Mit szeretne, mit tegyen az ügyben az igazságszolgáltatás? Meg fogjuk találni a pénztárcát… Mindenhol vannak kamerák, high-tech kamerák, és meg fogjuk találni a tolvajt arcfelismerő technológiával. Mit szeretne, mit tegyen vele az igazságszolgáltatási rendszer, miután elkapták?’”
- mesélt a tapasztalatairól Metzger.
A riporternőnek kellett eldöntenie, hogy a tolvaj milyen büntetést kapjon, ítéljék-e öt év szabadságvesztésre, vagy esetleg utasítsák-e ki Katarból, de Metzger csak vissza akarta kapni a tulajdonát.
A katari vb előtt több ezer kamerát szereltek fel a stadionokba és a szurkolói zónákba, melyekkel a szervezők meg tudják figyelni a turistákat. A kamerák segítségével még az emberek arcára is rá tudnak közelíteni, ezért valószínűleg nem nagy kihívás megtalálni az argentin riporternőt kifosztó elkövetőt sem.
(Daily Mail / Hetek)
25 éve együtt - A Hetek jubileumi előfizetői akciójában a fődíj egy Toyota Aygo X személyautó. Részletek a hetilapban és a hetek.hu/elofizetes oldalon.