A norvég Agder Egyetem társadalomtudományi karának professzora szerint nem azért házasodnak és vállalnak gyermekeket a párok, mert vallásosak, hanem sokak számára a gyermekvállalás után válik fontosabbá a hit.
Kutatások azt mutatják, hogy egyértelmű a kapcsolat a házasság, a gyermekek és a vallásosság között, de ez csak egy része a valóságnak, és nem mond semmit az okozati összefüggésről”
- mondta Morten Blekesaune.
A professzor szerint a házasodás és gyermekvállalás után a párok számára prioritássá válik a hitélet, viszont a házasság nélküli együttélés esetében nem tapasztalták ugyanezt a jelenséget.
Az elköteleződés a nők és férfiak esetében hasonló hatással van, de a nőknél jobban megnő a keresztény közösségekbe látogatás gyakorisága.
Több kutatás szerint a gyermekvállalás elsősorban a nők esetében erősíti meg a spiritualitás iránti igényt, és sok nő arról számolt be a felmérések során, hogy erős spirituális élményként élte meg a szülést, és ezután vált számára fontosabbá a hitéleti aktivitás.
A norvég kutatás készítői szerint a házasság és a gyermekvállalás után azért válik prioritássá a hitélet, mert a pároknak megnő az igénye a közösség támogatása iránt, és a nehéz helyzetekben és stresszes időszakokban nagy segítség számukra, hogy a gyülekezetekben kaphatnak iránymutatást, tanácsadást, és a gyermekeikről is gondoskodnak.
A házassággal és gyermekvállalással több konfliktust, stresszt és feszültséget tapasztalnak a párok, és ezeknek a kezelésében szintén segítségükre van a hit és a közösség, amelyhez tartoznak. A szülők számára emellett az is prioritás, hogy a gyermekeik számára megtanítsák az alapvető erkölcsi értékeket, amelyhez a keresztény közösségek is hozzájárulnak.
(CNE News / Hetek)