Az oltóanyag hatékonyságát a kutatók a dél-afrikai mutáción is tesztelték két klinikai vizsgálat keretében. A résztvevők 24 szérummintájában, melyből 12-őt Sinopharmmal, 12-őt pedig a másik kínai vakcinával oltottak be, úgy tapasztalták, hogy mindben kimutatható a semlegesítő hatás a vírusvariánssal szemben.
A szaklap korábban az orosz Szputnyik vakcinát is vizsgálta, mellyel kapcsolatban egy húszezer fős mintán végzett kutatás után úgy találták, 91, 6 százalékos hatékonyságú a koronavírus ellen.
A világ legtekintélyesebb orvosi szaklapja, a The Lancet állt ki a kínai Sinopharm-vakcina mellett - közölte a Külgazdasági és Külügyminisztérium tájékoztatásért és Magyarország nemzetközi megjelenítéséért felelős államtitkára hétfőn a közösségi oldalán.
Menczer Tamás a bejegyzésben megosztott videóban
jó hírnek nevezte, hogy a szaklap nem kérdőjelezi meg az oltóanyag hatásosságát, hanem azt állítja, hogy az egyik legveszélyesebb mutáns ellen is hatásos.
Úgy fogalmazott: azért is kell beszélni erről, mert a múlt héten néhány nap alatt az "oltásellenes baloldal" 70 cikkben támadta a kínai vakcinát, "és mind hazugság volt".
Az államtitkár azt kérte: senki se higgyen az oltásellenes hangoknak, és fogadja el a felkínált vakcinát.
(The Lancet/Mandiner/Hetek)