Ezek a legértékesebb magyar festmények (x)
Ezek a legértékesebb magyar festmények (x)

wikipedia.org

2023. 09. 29.
Gyakran hallani, hogy értékes festményeket hatalmas áron árvereztek el, és olyan gyűjtők vásárolták meg, akik bármit megadnának azért, hogy az adott műalkotással egy szobában legyenek. Egy festmény értékét meglehetősen nehéz meghatározni, nem olyan dolog, amit egy szempillantással meg lehet határozni.

Ez egy PR cikk

Egy festmény értékének felbecsülése sokkal bonyolultabb folyamat. De vannak szakemberek, akik képesek precízen értékelni egy műalkotást, de csak részletes elemzés után, több kritérium figyelembevételével. Az alábbiakban összegyűjtöttünk néhány kiemelkedő alkotást, amelyek méltán szerepelnek a TOP 3-ban a magyar festmények felvásárlása terén, hiszen kiemelkedően nagy összegekért keltek el.

Íme a 3 legdrágább magyar festmény, amelyeket rekordösszegért vásároltak meg!

1. Traui táj naplemente idején, Csontváry Kosztka Tivadar

A lista első helyén egy 240 millió forintért megvásárolt festmény szerepel, amelyre egy telefonos licitáló csapott le, és amely több mint 100 év után került elő a Virág Judit Galéria árverésén. Ez volt a Traui ciklus utolsó hiányzó darabja, az öt festmény együtt alkotja Csontváry tér-idő-fény filozófiáját. Míg az első négy a napszakok és égtájak szerint mutatja be a Nap útját, az utolsó mindezek szintéziseként értelmezhető.

2. Randevú, Csontváry Kosztka Tivadar

Kétség nem fér hozzá, hogy ez volt a Kieselbach Galéria egyik legdrágábban eladott festménye, amely egy karácsonyi árverésen, 230 millió forintért kelt el. Az 1902 körül készített olajfestmény csupán 2006-ban került elő, ennek is tudható be, hogy más néven is közismert, méghozzá a „Szerelmesek találkozása” címmel. Az alkotás kulcsfontosságú a festő életművében, ugyanis akkoriban zárult le stíluskereső időszaka, és lépett be egy érett korszakba.

3. Poros út I., Munkácsy Mihály

Munkácsy festménye szintén hatalmas összegért talált vevőre. Előtte viszont kalandos utat járt be, ugyanis 1944 márciusában Vida Jenő, akinek a magántulajdonában állt, kölcsönadta a Szépművészeti Múzeum egyik kiállítására. Az értékes festmény így nyugatra került, és csak az ’50-es években bukkant fel újra hazánkban, ezúttal a Nemzeti Galériában. Az örökösök hosszú pereskedés után szerezték vissza, végül pedig 2003-ban, a Virág Judit Galéria aukcióján nem kevesebb, mint 220 millió forintért adták el.

(Fizetett PR cikk)

Aktuális hetilap
Kövessen minket!
Nemzeti Média - és Hírközlési Hatóság, 1525 Budapest, Pf. 75. | +36 1 457 7100 (telefon) | +36 1 356 5520 (fax) | info@nmhh.hu | www.nmhh.hu
Alapító-főszerkesztő: Németh Sándor - Founder Editor in Chief: Németh Sándor. Kérdéseit, észrevételeit kérjük írja meg címünkre: hetek@hetek.hu. - The photos contained in the AP photo service may not be published and redistributed without the prior written authority of the Associated Press. All Rights Reserved. - Az AP fotószolgálat fotóit nem lehet leközölni vagy újrafelhasználni az AP előzetes írásbeli felhatalmazása nélkül! Copyright The Associated Press - minden jog fenntartva!