A több mint 480 éves keresztet az előzetes hírek szerint maga a német külügyminiszter utasítására vitték ki a Béke Terméből, más források szerint a külügyminisztériumból rendelték el az intézkedést, de nem maga a tárcavezető.
A kereszt eltávolítása mindenestre nagy felháborodást keltett a német keresztények körében. A németországi evangéliumi gyülekezetek tanácsának (EKD) elnöke szerint “teljesen érthetetlen, sőt szinte groteszk” lépés volt a keresztény szimbólum eltüntetése a teremből.
A münsteri egyházmegye szintén tiltakozott a kereszt eltávolítása miatt, és a szövetségi kormánynál is panaszt nyújtanak be. Sokan találgatják, hogy mi állhat az incidens mögött, egy keresztény sajtóügynökség szerint “zöld kulturális háború zajlik a kereszt és a kereszténység ellen”, egy katolikus napilap szerint viszont mindössze egy bürokratikus hibáról van szó, ami szintén aggasztó.
A lap szerint az, hogy a keresztet úgy vitték ki a teremből, mintha mindössze “egy berendezési tárgy” lenne, vallási analfabetizmusra utal, ami még problematikusabb, hiszen az emberek már nem értik, mit szimbolizál a kereszt, és mi ennek a jelentősége.
A német külügyminiszter időközben bocsánatot kért a kereszt eltávolítása miatt.
“Nem tudatos döntés volt, és biztosan nem politikai döntés, de egyértelműen szervezeti döntés történt”
- mondta Annalena Baerbock.
(CNE News / Hetek)
A Hetek 25 éve küzd a magzatgyermekek védelméért, áll ki a természetes családok mellett, valamint a hit és szólás szabadságáért. Ha számodra is fontosak ezek az ügyek, legyél te is a támogatónk!