Mint az Egyetem közölte, a rakéta elemelkedése utáni nyolcvanadik percben sikeresen levált a hasznos terhet alkotó egységről a BME műholdját is szállító ION SCV-011 űreszköz, mely az olasz D-Orbit cég műholdplatformjaként legkorábban 7 nap múlva állítja pályára az ötödik műegyetemi kisműholdat.
A Műegyetemi Rádió Club fennállásának századik évfordulójának tiszteletére elnevezett MRC-100 műhold vételére és vezérlésére a földi állomásokon (BME E épület teteje és Érd) minden készen áll – tették hozzá.
A Transporter-8 alacsony Föld körüli pályára kerülő műhold misszió 57 perces felbocsátási időablaka magyar idő szerint június 12-én hétfőn 23:19-kor kezdődött. A kaliforniai Vandenberg Űrközpontból a 4E (SLC-4E) indítóállásról történt a felbocsátás a tájékoztató szerint.
A fenntarthatóság érdekében ezen rakéták első fokozata visszatér a Földre további felhasználásra. A mostani volt a cég történetében a kétszázadik sikeres landolás, ismertette az Egyetem.
A Transporter-8 a SpaceX nyolcadik, kisműholdak pályára állítását végző küldetése.
A Műegyetem fejlesztői csapata jelenleg a világon a legtöbb sikeres PocketQube kategóriájú műhold küldetést tudhatja magáénak. A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen évtizedek óta folyik űrkutatáshoz, űrtechnológiához kapcsolódó tevékenység, melynek újabb fontos mérföldkövét jelenti az MRC-100 és világűrbe juttatása, ismertette az intézmény.
(BME / Hetek)