A mai napon ismét tárgyalóasztalhoz ül az orosz és az ukrán fél, ezúttal Törökországban fog a két állam külügyminisztere egyeztetni egymással. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök „a népirtás végső bizonyítékának” minősítette a mariupoli szülészeti klinika elleni orosz katonai csapásokat.
A dél-ukrajnai Mariupol gyermekkórházát és szülészeti osztályát szerda délután érte légicsapás. A regionális kormányzó elmondta, hogy 17 ember sebesült meg, az épület pedig a közlemények szerint teljesen megsemmisült a támadásban.
Nyugati kormányzati beszámolók arra figyelmeztettek, hogy Vlagyimir Putyin vegyi fegyvereket is bevethet Kijev ellen.
A brit védelmi minisztérium közölte, hogy a Kijevtől északnyugatra húzódó orosz hadoszlop „egy hét leforgása alatt alig haladt előre”, és folyamatos veszteségeket szenved el az ukrán erők támadásaiban. A minisztérium arról is beszámolt csütörtökön reggel, hogy az elmúlt napokban csökkent az orosz légierő aktivitása, feltételezhetően az ukrán ellenállás „váratlan hatékonysága” miatt.
Szergej Lavrov orosz külügyminiszter Törökországba utazott, hogy csütörtökön négyszemközt tárgyalhasson ukrán kollégájával, Dmitro Kulebával. Az orosz-ukrán háború kitörése óta ez a legmagasabb szintű találkozó a két állam között.
Az EU vezetői csütörtökön és pénteken Versailles-ban fognak találkozni és egyeztetni az ukrán helyzet kapcsán. A csúcstalálkozó hivatalos nyilatkozattervezetében az is szerepel, hogy „Oroszország háborúja alapvető változást jelent az európai történelemben”.
Az orosz külügyminisztérium megerősítette a TOS-1A fegyverrendszer ukrajnai alkalmazását, számolt be róla a brit kormányzat. Az Egyesült Királyság védelmi minisztériuma közölte, hogy Moszkva termobarikus rakétákat is bevetett.
Az Egyesült Államok értesülései szerint Oroszország célpont nélküli, irányítatlan bombákat dob le ukrán területekre. Az amerikai tisztviselők hozzátették, hogy „egyre növekszik a polgári infrastruktúrában bekövetkezett károk, valamint a civil áldozatok száma”.
Ukrajna azzal vádolja az orosz haderőt, hogy mintegy „400 ezer embert tartanak túszként” Mariupolban. Dmitro Kuleba ukrán külügyminiszter elmondta, hogy a várost az oroszok továbbra is ágyútűz alatt tartják, noha korábban megállapodás született az evakuációs folyosók kialakításáról.
Az ukrán hatóságok közölték, hogy megszűnt a csernobili erőmű áramellátása. Az ENSZ szerint azonban ez nem jelent közvetlen veszélyt.
Szerdán több mint 40 ezer civilt evakuáltak Ukrajna-szerte, de a hatóságok tovább dolgoznak azon, hogy még több embert kimenekítsenek Kijevből, Harkivból és Mariupolból.