A műsor az ATV, az Ultrahang és az Árral szemben címmel induló YouTube-csatornán párhuzamosan lesz látható, és az Oroszországgal és az ukrajnai háborúval kapcsolatos összes álláspontnak helyet fognak adni.
Király Tamás és Gavra Gábor szerint a nézők más érveket és nézőpontokat is meg szeretnének ismerni, olyanokat is, amelyekkel nem feltétlenül értenek egyet. Erre pedig lehetőségük lesz, ha figyelemmel kísérik majd a Két tűz között adásait, hiszen ők maguk is nagyon különböző nézőpontból tekintenek a háborúra.
Az orosz-ukrán háború legalább annyira megosztja a társadalmakat, mint a covid vagy a mesterséges intelligencia kérdésköre, éppen ezért a műsor alkotóinak az a célja, hogy az emberek meghallgassanak a sajátjuktól eltérő véleményeket, érveket, és példát mutassanak arra, hogy lehet civilizáltan vitákat folytatni.
Király Tamás szerint nagyon fontos, hogy a nézők számára ne váljanak a fontos kérdésekkel kapcsolatos álláspontok szinte vallássá, hanem akár hagyják is magukat meggyőzni és legyenek nyitottak arra, hogy változtassanak a vélekedéseiken.
Szektásodik a közélet. Nemcsak Magyarországon, nézzük meg az Egyesült Államokat. Erre a covid nagyon jó példa: lezáráspárti vallás vs. oltásellenes vallás.
Tényleg törzsek, vallások alakultak ki, és ugyanez van a háború ügyében is, miközben őszintétlenek egymással a szemben álló felek”
- mondta Gavra Gábor.
Király Tamás szerint az is probléma, hogy az emberek abszolutizálnak olyan gondolatokat, amelyeket csak hallottak, de nem a sajátjaik, és hajlamosak azt hinni, hogy vitás kérdésekben csak az egyik féle álláspontot vallóknak van igaza.
(Hetek)