Ahogy arról beszámoltunk, Nagy-Britanniában elfogadták a közterületvédelmi törvényt, amelynek értelmében az abortuszlétesítmények körül „cenzúrazónákat” hoztak létre, vagyis a klinikák közelében tilos imádkozni (akár halkan is), tiltakozni, szórólapokat osztogatni vagy plakátokat kihelyezni.
Eredetileg börtönbüntetéssel sújtották volna az abortuszklinikáknál imádkozókat, de végül ez pénzbírságra „enyhült” az elfogadott verzióban. Az utóbbi hónapokban több keresztényt is letartóztattak, mert magukban, gondolatban imádkoztak.
Isabel Vaughan-Spruce a Menet az Életért (MFL) igazgatóját először letartóztatták, majd vádat emeltek ellene, de a bíróság később ejtette a vádakat. Az életpárti aktivistát március elején ismét elvitték a rendőrök, mert magában imádkozott egy abortuszklinikánál, és a hatóságok szerint „ez vétség”.
Chip Roy texasi kongresszusi képviselő hét másik politikussal együtt levelében arra hívta fel a figyelmet, hogy az Egyesült Királyság olyan úton indult el, amely veszélyezteti „a szólásszabadságot, a vallásszabadságot, sőt a gondolatszabadságot is”.
Az amerikai képviselők szerint a brit területvédelmi törvény lehetőséget ad arra, hogy
vád alá helyezzék a keresztényeket és a más hitű embereket, pusztán azért, mert az életpárti és vallási nézeteiket kifejezik”.
A politikusok elítélték a brit keresztények üldözését „gondolatbűnök miatt”, és az életpárti emberek elleni hatósági fellépést, illetve felszólították a vallásszabadságért felelős amerikai nagykövetet, Rasad Huszeint, hogy szólaljon fel ezek az intézkedések ellen.
(Premier Christian News / Hetek)