A weboldalon a bemutatkozó résznél a szerzők azt írják, hogy a céljuk az, hogy “tudással, támogatással, információval és megerősítéssel lássák el azokat a walesi fiatalokat, akik véreznek”. Egy másik helyen azt írják, hogy “a lakosság fele” menstruál, és támogatni akarnak “mindenkit, aki vérzik”.
A honlapon kínosan ügyeltek arra, hogy elkerüljék a nőkre való bármiféle utalást, ezért inkább úgy hivatkoztak rájuk, hogy “bárki, akinek méhe van”, a tinilányok helyett pedig gyereket írtak.
A transzlobbi nyomásának való megfelelés azonban azért is értelmetlen, mert a biológiai férfiak, akik nővé műttetik magukat, biológiailag képtelenek a menstruációra. Azok pedig, akik biológiailag nők, de férfinek vallják magukat, az általuk szedett pubertás blokkolók és tesztoszteron miatt már szintén gyakran előfordul, hogy nem tudnak menstruálni.
Dr. Karleen Gribble szoptatási- és szülészeti szakértő szerint az a probléma, hogy korábban a tabuk miatt nem lehetett a női ciklusról beszélni, most viszont a politikailag korrekt, gendersemleges kifejezésekkel egyenesen összezavarják a fiatal lányokat, akik tájékozottak szeretnének lenni a saját testük működésével kapcsolatban.
A nők kitörlését az egészségügyi útmutatókból a feministák is visszalépésnek tartják.
Számomra ez nagyon dühítő. Értem, hogy szükséges a befogadás, de ez nem az. Kihagyják pont azokat, akiknek a munkájuk középpontjában kellene lenniük: a nőket és A lányokat. Képzeljük csak el, hogy mekkora kihívást jelenthetett létrehozni úgy egy honlapot a menstruációról, hogy egyszer se említsék meg a nőket vagy A lányokat”
- mondta Milli Hill feminista író.
Ahogy arról beszámoltunk, az amerikai Szoptatási Orvostudományi Társaság (ABM) is gendersemleges nyelvi útmutatót adott ki, melybe a szoptató anya mellett olyan LMBTQ-kompatibilis kifejezések is bekerültek, mint a "szoptató személy, a szoptató szülő", és az "apatej".
(Daily Mail / Hetek)