Az iskola igazgatója és a tanárok a diákokkal együtt mentek a kórházba. Az egyik anya, aki a kórházban dolgozik, a hír hallatán azt kérte a többi szülőtől, hogy járjanak utána, mi is történt az iskolában.
A szülők tudomása szerint a diákok azután kezdték rosszul érezni magukat és szorongást tapasztalni magukon, majd sorra elájulni, hogy a halottakkal való kapcsolatfelvételre szolgáló táblákkal, az ouijával (beszélő táblákkal vagy szellemtáblákkal) játszogattak.
A kórházban dolgozó anyuka elmondta, hogy
„Itt dolgozom az egyik kórházi egységben, és minden nap látom, hogy három-négy gyerek érkezik be ájulás után.”
Majd hozzátette, hogy „gyermekeink mindig jól reggeliznek, és nem lehet azt mondani, hogy amiatt történik ez, mert nem esznek." Szerinte utána kell járni a különös eseteknek.
A szellemtáblát az Egyesült Államokban ténykedő okkultisták találták fel még 1886-ban. A játék kereskedelmi forgalomban 1890 körül jelent meg, és azóta is komoly népszerűségnek örvendenek a világ számos pontján. A táblajátékra némelyek a halottakkal való kommunikáció egyik eszközeként tekintenek.
Hugo Torres, a dél-kolumbiai Pastoban működő Galeras Oktatási Intézmény vezetője elmondta, hogy összesen 28 diákról tud, akinél szorongásos, pánikrohamszerű tünetek jelentkeztek. „A jelentett esetek kapcsán egy sor olyan észrevétel érkezett a közösséghez, amelyek ahelyett, hogy segítettek volna a helyzet megoldásában, inkább zavart okoztak és nehezítették a munkánkat” – fogalmazott.
Az iskola jelenleg is várja az orvosi tájékoztatást a diákok állapotát illetően. Ugyanakkor Torres közölte, hogy a kórházba került diákok közül kettőnek már voltak alapbetegségei.
(DailyMail / Hetek)