Az Ipsos Mori kutatása összesen több mint 21 ezer embert kérdezett meg a világ közel 30 országából azzal kapcsolatban, hogy mennyire vannak tisztában azzal, hogy mivel csökkenthető a személyes széndioxid kibocsátás.
A megadott módok között szerepel az újrahasznosításra törekvés, a megújuló energiák használata, az autó nélküli közlekedés, a vegetáriánus étkezés, vagy épp: eggyel kevesebb gyermek vállalása.
A felmérés egyik nagy tanulsága a kutatók szerint, hogy az emberek többsége nincs teljesen tisztában azzal, hogy mi mennyire csökkenti az emberi tevékenység általi széndioxid-kibocsátást. A szakértők hangsúlyozzák például, hogy az autóhasználat kiváltása más környezetbarátabb közlekedési módra, akár 2.6 tonnányi széndioxid-kibocsátást is megspórolhatna.
Ezzel szemben például az egyre inkább divatos szabadban történő ruhaszárítás a szárítógép-használat helyett mindössze 0.2 tonnát jelent.
Az egész felmérésben a leginkább kiugró számot a bevállalt gyermekek utáni széndioxid-kibocsátás jelenti, számszerűleg 58.6 tonna - derül ki az Environment Research Lettersben megjelent tanulmányból. Az Ipsos kutatói szerint nagyon kevesen vannak tisztában a "kisebb családok klímára gyakorolt hatásával".
A felmérés szerint a fiatalabb generáció sokkal inkább tudatában van ennek, ahogyan a növényi alapú étkezés is a körükben terjedt el leginkább.
A legmagabiztosabban a peruiak állították azt, hogy tudják mi az ő személyes feladatuk a klímaváltozással szembeni küzdelemben. Magyarország is előkelő helyen van ebből a szempontból, a válaszadók több mint 70 százaléka véli úgy, hogy tudja, mit kell tennie, és ezzel az összes résztvevő ország közül a 7. helyen szerepel.